Těžařský pool AntPool vrátí rekordní poplatek ve výši 3 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Uživatel bitcoinu, který zaplatil transakční poplatek ve výši 3 miliony dolarů, byl vyzván, aby ověřil svou totožnost. Těžařský pool mu následně vrátí 3 miliony dolarů, které za transakci zaplatil. Jak vše ale proběhne je otázkou, protože to vypadá, že peněženku uživateli vykradl hacker. Do peněženky se dostal kvůli slabému seedu, vygenerovanému pro zapamatování.

Chyba nebo ukradené bitcoiny?

V posledních dnech v kryptoměnové komunitě koluje zpráva o transakci s poplatkem 83,64 bitcoinů. Protože se nejedná o první špatně nastavenou transakci, má AntPool postupy, kterými se v takovém případě řídí. Jako již několikrát, i nyní nabídli majiteli, aby prokázal vlastnictví peněženky pomocí zprávy podepsané privátním klíčem peněženky. Na své ověření má uživatel čas do 10. prosince. Transakce s rekordním poplatkem byla odeslána minulý týden v bloku číslo 818087. Odesílatel měl v úmyslu poslat 139,42 bitcoinů (přibližně 5,1 milionů dolarů), z čehož 83,64 bitcoinů bylo použito na transakční poplatky a příjemci zůstalo jen 55,77 bitcoinů

Objevují se ale i názory, že za transakcí může stát zloděj, kterému se podařilo uhodnout seed uživatele. Ten byl údajně vytvořen velice špatně a bylo snadné jej trefit například bure-force útokem. Transakci tedy mohl odeslat zloděj a zaplatit takto velký poplatek, aby se původnímu majiteli nevyplatilo přeplatit transakční poplatky a přesměrovat transakci na jinou peněženku. Pokud tedy AntPool požaduje zprávu podepsanou soukromým klíčem této peněženky, může se stát, že jim napíše zloděj, který již má k peněžence přístup. Otázkou tedy zůstává, jak AntPool ověří majitele peněženky tak, aby transakční poplatek neposlali onomu zloději.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*