Těžba kryptoměn pomocí grafických karet

crypto
Foto: Pixabay.com

Jestliže sledujete aktuální trendy na poli těžby kryptoměn nebo alespoň techniky, pak jste si v minulých letech jistě všimli, že díky masivní těžbě prostřednictvím běžných grafických karet tento důležitý komponent prakticky zmizel z trhu. Je však možné těžit kryptoměny pomocí něj i v dnešní době? Právě na to se zaměříme v rámci našeho dnešního článku.

Bitcoin s grafickou kartou nevytěžíte

Pokud si říkáte, že nastal čas vrhnout se do těžby Bitcoinu pomocí několika grafických karet spojených do jednoho „rigu“, rovnou tuto myšlenku opusťte. Tento čas naopak již dávno pominul a vytěžit Bitcoin pouze pomocí grafických karet je díky současné složitosti sítě prakticky nemožné.

I kdyby se vám zázrakem podařilo nějaký Bitcoin nebo alespoň jeho část vytěžit, účet za elektřinu bude tak vysoký, že se to prakticky ani nevyplatí. Zohlednit je také nutné fakt, že pořizovací cena dostatečně výkonného rigu by se taktéž pohybovala ve stovkách tisíc. Pro těžbu Bitcoinů se proto využívá ASIC hardwaru, avšak ani u něj není jistota, že se vám podaří něco vytěžit.

The Merge aneb přechod Etherea na úsporu energie

V letošním roce (2022) přešlo Ethereum z klasického systému proof-of-work, který je nesmírně náročný na spotřebu elektrické energie, na takzvaný Beacon chain. Tím přešla moc nad tvorbou bloků v chainu do rukou validátorů, díky čemuž již není potřeba využívat výpočetního výkonu těžařů. Na The Merge se podíváme v jiném článku, zásadní informací v tomto případě je, že ani Ethereum se již nedá pomocí klasických grafických karet těžit a neexistuje ani teoretická šance, že by se vám podařilo vytěžit.

A co jiné kryptoměny?

Jiné kryptoměny bohužel zatím nedosahují takových hodnot, aby se jejich těžba pomocí běžných grafických za současné energetické situace vyplatila. Pokud tedy máte zájem si některou z dostupných kryptoměn pořídit, sáhněte raději po běžném nákupu na burze nebo ve směnárně a s jejich těžbou vyčkejte na příznivější podmínky.

Zdroj: crypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*