Těžit reálné bitcoiny můžete už i v Minecraftu, stačí si za satoshi koupit virtuální miner

Foto: Midjourney

Reálné bitcoiny můžete těžit také ve známé hře Minecraft. Postaral se o to server Satlantis, který umožňuje hráčům získat satoshi během hraní hry. Je potřeba se připojit na konkrétní server play.satlantis.net, kde správci serveru vyplácí skutečné satoshi hráčům každých 10 minut. 

Reálná těžba bitcoinů v Minecraftu

Podle společnosti Zedebee, poskytující serveru řešení pro těžbu bitcoinů, rozdělí provozovatelé každý týden více než 1 milion satoshi, tedy něco okolo 300 dolarů. Těžba bitcoinů je samozřejmě gamifikovaná a je součástí craftovacího systému v Minecraftu. Připojit se může kdokoliv, pro získání satoshi si ale musí pořídit virtuální těžební zařízení. Jedná se o stejné zařízení, jaké se používá pro těžbu v reálném světě. Hashrate a výsledná odměna se pak odvíjí od toho, kolik smaragdů jste do těžebního zařízení vložili. Každých 10 minut (přesně podle bitcoinové sítě) se pak losují hráči, kteří získají satoshi do své peněženky. Také samotná LN peněženka je součástí hry a hráči ji mohou ovládat pomocí příkazového řádku. Kromě těžby lze satoshi utrácet také v aukci, kde ostatní hráči nabízí běžné i velmi vzácné herní předměty.

Foto: Midjourney

První miner tedy můžete koupit v aukci, ve které jsou ceny uvedené v satoshi. Minecraft s integrovanou Lightning Network ale samozřejmě není postaven tak, aby se tím hráči mohli živit. Pokud ve hře například dosáhnete hashratu 30, bude se vaše šance na získání satoshi pohybovat okolo 0,057 %. Za dva dny hraní můžete mít přibližně 3 minery a získat 16 000 satoshi. Pokud se rozhodnete své vydělané satoshi vybrat, slouží k tomu příkaz /withdraw, následovaný částkou a LN adresou cílové peněženky. Jedná se o velice zajímavé zapojení Lightning Network do herního světa, kde se navíc můžete podílet na těžbě bitcoinů a získat reálné satoshi jako odměnu.

Zdroj: Decrypt.to

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*