Thajští investoři rozhodují o investicích do kryptoměn na základě tarotových karet

Foto: gencraft

V Thajsku se řada krypto investorů obrací na věštce namísto makléřů a jiných “povolanějších” jedinců. Oblíbené jsou výklady s tarotovými kartami. Při bližším studiu na populární síti Reddit zjistíte, že se nejedná o okrajovou záležitost. A není to jen věc nějaké komunity na Redditu. Astrolog známý pod jménem Pimfah má na Facebooku 160 000 fanoušků. Dalším příkladem může být Ajarn Ton, který má na Youtube 26 000 odběratelů.

Finanční astrologie není žádnou novinkou. Astrologie jako taková má kořeny v dávných civilizacích. Již starověcí Egypťané a Babyloňané věřili, že nebeské úkazy či astronomické jevy mají vliv na naše životy, a to i na finance.

V moderním pojetí můžeme zmínit německého matematika a astronoma Keplera, který se v 17. století snažil spojit pohyb planet s chováním finančních trhů. Ve 20. století se zájem o astrologii výrazně zvedl. To dodalo I popularitu finanční astrologii.

Než celou věc s posměškem odsoudíte, stojí za zmínku, že obor moderní technické analýzy finančních trhů byl dost ovlivněn prací W.D. Ganna, amerického tradera a astrologa. Vytvořil řadu strategií a systémů obchodování na trzích, které využívají mj. astrologii, taky ale geometrii a starou dobrou matematiku.

Thajsko má k podobnému chování kulturní předpoklady. 80 % obyvatel této země podle reportu ze září tohoto roku věří v Boha nebo duchy. Téměř 50 % se domnívá, že magie a kletby jsou skutečné.

Ale i na Západě najdete spoustu investorů, co si nechávají věštit vývoj finančních trhů. Během roku 2021 si americká astroložka Maren Altman, která v té době předpovídala cenu Bitcoinu, vybudovala rozsáhlou síť fanoušků na svém Tik Toku. Aktuálně ji sleduje 1 400 000 uživatelů.

Co je na tom skutečně zajímavé je to, že pokud ovlivníte chování dostatečného počtu hráčů na trhu, popř. dostatečného počtu těch hráčů, co mají dostatek kapitálu, aby hnuli cenami, tak ceny se skutečně začnou hýbat.

Zdroj: cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*