Udi Wertheimer vyzývá k přijetí bitcoinových Ordinals

Foto: Midjourney

Udi Wertheimer je zastáncem přijetí bitcoinových Ordinals a obhajuje je před odpůrci. Ti Ordinals odsuzují jako špatně napsané NFT tokeny, které na bitcoinový blockchain nepatří. Wertheimer by rád, aby lidé s Ordinals experimentovali a objevovali nové možnosti. Bitcoinová komunita ale nepovažuje Ordinals za přínosné.

Prospěšné, nebo otravné Ordinals?

Udi Wertheimer je známou postavou v kryptoměnovém světě a zastáncem bitcoinových Ordinals. Podle něj by komunita neměla podkopávat snahu nadšenců a vývojářů pracujících v oblasti Ordinals na bitcoinu. Podle Wertheimera má řada těchto projektů skvělé developerské týmy a mohou časem představit zajímavá vylepšení. Wertheimer ale dodává, že stále považuje bitcoin za skvělého uchovatele hodnoty a Ordinals jsou jen jakýmsi vylepšením. Navíc je zřejmě chce část komunity používat a není důvod Ordinals zakazovat. 

Zdroj: Dune.com

Nelze zapřít, že právě Ordinals v poslední době zajišťují práci těžařům přes to, že běžní uživatelé musí platit vyšší poplatky. Transakce lze ale nastavit na nižší poplatky a počkat si, případně mít radost z toho, že vyšší poplatky znamenají vyšší zisk pro těžaře. Ti jsou pro bitcoin velice důležití a v příštích letech je možná čekají těžké časy. 

Podle společnosti Dune Analytics představují celkové poplatky za Ordinals přibližně 227,2 milionů dolarů od chvíle, kdy se na bitcoinovém blockchainu objevily. Ordinals jsou tedy skvělou novinkou pro těžaře, kteří často vytěží blok s vysokými poplatky, které jsou nastaveny jen díky Ordinals. Protože je bitcoin otevřeným ekosystémem, nebylo by snadné Ordinals zakázat a komunita by se zřejmě musela rozhodnout pro soft fork, který by Ordinals zakazoval. Už nyní ale existují různé filtry, které například nestahují Ordinals do uzlů a snižují tak velikost dat, které je nutné prostřednictvím uzlu stáhnout.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*