V posledních dvou týdnech vložili investoři do bitcoinu 2 miliardy dolarů

Foto: Midjourney

Bitcoin uzavřel červen na hodnotě 30 500 dolarů, čím vzrostla za letošní rok o 85 %. Tímto nárůstem překonal bitcoin index S&P 500 o 70 % a také kvůli tomu se zřejmě velcí investoři začali o bitcoin zajímat. Aktuálně všichni očekáváme, zda bitcoin dosáhne hodnoty 35 000 dolarů a opět překoná své letošní maximum. Tomu zřejmě věří i velcí investoři, kteří do bitcoinu v posledních týdnech vložili téměř 2 miliardy dolarů.

Investoři stále více věří bitcoinu

Velké investice do bitcoinu dokládá také rostoucí cena tohoto digitálního aktiva. Investoři vkládají své prostředky do bitcoinu i přes negativní pohled SEC na kryptoměny. Navíc se řada altcoinů dostala do problémů a spousta držitelů kryptoměn se rozhodla své prostředky přelít do bitcoinu, čímž roste také jeho dominance. Vypadá to tedy, že má bitcoin do příštích měsíců opravdu dobře našlápnuto. S cenou pohlo také oznámení BlackRocku o žádosti spotového bitcoinového ETF. Díky tomu do něj začali vkládat kapitál také institucionální investoři a ve velkém bitcoin nakupují. Podle dat z blockchainu začala skupina velkých držitelů bitcoinů s peněženkami držícími 1 000 – 10 000 nakupovat velké objemy BTC v posledních dvou týdnech.

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Toto datum samozřejmě koresponduje s ohlášením žádost o ETF obchodním gigantem BlackRock. Od oznámení žádosti již velcí investoři koupili 60 000 bitcoinů, což při aktuální ceně 30 500 dolarů dělá téměř dvě miliardy dolarů. Pokud SEC schválí žádost o spotové ETF, budou podobně velké nákupy zřejmě na denním pořádku. BlackRock je totiž obrovská obchodní firma a pokud získá povolení na ETF, řada dalších firem bude do bitcoinu investovat také. Navíc je zatím nálada kolem bitcoinu nejistá, přestože většina přesvědčených bitcoinerů nevidí v konání SEC žádné ohrožení pro bitcoin. Pokud ale vyjde žádost BlackRocku, zažije nejspíše bitcoin jedno z nejlepších období ve své historii.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*