Vědci využili umělou inteligenci k nalezení podvodných příspěvků ohledně kryptoměn na platformě X

Foto: Midjourney

Tým ze Státní univerzity v San Diegu využil umělou inteligenci a pomocí seznamů na platformě X zjistil, že od obětí vylákali podvodníci téměř jeden milion dolarů. Vědci vytvořili systém, který pomocí umělé inteligence detekuje, sleduje a odhaduje škodu způsobenou podvodným rozdáváním tokenů na platformě X. 

X je stále rojištěm podvodníků

Přes všechna prohlášení Elona Muska je X (dříve Twitter) stále rojištěm podvodníků a zlodějů, kteří cílí na nezkušené uživatele. Opravdu zajímavá čísla získal vědecký tým ze San Diega poté, co vytvořil automatizovaný nástroj poháněný umělou inteligencí. Nese název GiveawayScamHunter a od června 2022 do června 2023 odhalil 95 111 podvodných seznamů na X, které vytvořilo 87 617 různých účtů. GiveawayScamHunter slouží k extrahování adres webových stránek a peněženek spojených s podvody. Během tohoto procesu se vědcům podařilo shromáždit také 327 internetových domén, které podvodné tokeny rozdávají a 121 nově vytvořených adres souvisejících s podvody. Vědci využili funkci Seznamy, protože ji podvodníci používají ke shromažďování potencionálních obětí. 

Foto: Midjourney

Vědci naučili umělou inteligenci rozpoznávat seznamy na základě předchozích podvodných příspěvků. Následně byli schopni identifikovat téměř 100 tisíc podvodných seznamů, které slibovaly kryptoměny zdarma. Sledováním těchto seznamů a analýzou dat následně byli vědci schopni určit, že se obětí stalo více než 365 uživatelů, kteří přišli o přibližně 872 tisíc dolarů. Své výsledky následně sdíleli také s platformou X, která ale do tohoto dne zablokovala pouze 43,9 % nahlášených účtů. Většinou se přitom jedná o spamové účty, které nejsou dlouhodobě aktivní a slouží pouze k rozesílání spamu. Proč s blokací těchto účtů platforma X váhá není jasné. Možná chtějí podrobněji ověřit výsledky, než zablokují účty, které označila umělá inteligence.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*