Velryby posílají své bitcoiny na burzy. Jedná se o jasný bearish signál?

Foto: Midjourney

Kryptoměnové velryby jsou v posledních týden velmi aktivní a přesouvají své prostředky mezi peněženkami a směnárnami. Může se jednat o znamení, že se chystají velké prodeje. Zatím to ale vypadá, že velkých držitelů bitcoinů stále přibývá, zatímco těch malých ubývá.

Menší velryby ze sítě mizí

Bitcoinové peněženky, které drží 1 000 nebo více bitcoinu vykazují dlouhodobý pokles. Od března roku 2022 se jejich počet snížil o 13 %. Před rokem bylo evidování 2 292 peněženek s více jak 1000 bitcoiny. V březnu tohoto roku jsou jich jen 2 000. Zároveň se ale zvýšil počet peněženek, které drží více než 10 000 o 34 %. Toto rozdílné chování odráží zřejmě odlišný pohled na budoucnost Bitcoinu u velkých a malých držitelů. Zatímco velcí držitelé bitcoinů stále věří v jeho potenciál, ti menší zřejmě postupně prodávají. Toto chování může mít hned několik vysvětlení. 

Foto: Glassnode

Prvních z nich je samozřejmě celosvětová krize, která dopadá také na lidi držící bitcoin. Je tedy možné, že někteří menší hráči musí své prostředky prodávat, aby zvládli například financovat firmu. Velcí investoři si zřejmě mohou dovolit nechat bitcoiny ležet, peníze z nich nepotřebují a naopak dále nakupují. Chování velkých investorů v minulosti poskytlo zajímavý pohled na kryptoměnový trh. Velcí hráči většinou nakupují bitcoiny ve chvíli, kdy věří, že ceny jsou na nízkých hodnotách. Jejich akvizice obvykle vyvolají nárůst ceny bitcoinu, což se velice špatně sleduje ve chvíli, kdy je trh paralyzován pádem FTX, krachem Luny a nově také ukončení činnosti banky Silvergate. Všechny tyto události strhávají cenu bitcoinů dolů bez ohledu na to, zda velcí investoři kupují bitcoin či ne. 

Foto: Glassnode

V době, kdy cena bitcoinu klesla o více než 70 % z posledního historického maxima, počet adres s více než 10 000 bitcoiny narostl o 7 %. Vzhledem k tomu, že velryby posílají své prostředky na burzy, může se jednat o bearish signál.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*