Vražda ženy v Jižní Koreji donutila orgány znovu diskutovat o regulaci kryptoměn

Foto: Midjourney

Případ vraždy v Jižní Koreji donutil tamní orgány opět řešit regulaci kryptoměn. Vražda se stala na základě sporu o kryptoměny. Jižní Korea přijala technologii blockchainu i kryptoměny poměrně pozitivně a snaží se zavést regulace, které by tento trh usměrňovaly. Vypadá to ale, že nárůst kryptoměnového sektoru vede také ke zvýšení zločinnosti. Jižní Korea proto pracuje na návrhu zákona o ochraně uživatelů virtuálních aktiv.

Kryptoměny údajně ohrožují jejich majitele

Podle jihokorejských orgánů mohou kryptoměny ohrožovat svého majitele a vystavit jej rizikům krádeže a únosu. Tvrdí tak na základě nedávného případu, kdy byla unesena žena ze svého bytu v oblasti Gangnam. Tamní úřady tvrdí, že únos a vražda jsou spojeny se sporem o kryptoměny a pokusem o jejich krádež. Nejedná se přitom o ojedinělý případ ve fyzickém světě, který se týká kryptoměn. V oblasti hackerských útoků je situace údajně ještě horší. Předsedkyně Národního výboru pro politiku v jihokorejském parlamentu Back Hyerun věří, že lepší regulace kryptoměn chrání také jejich majitele. Podle ní bude hlavním cílem nových zákonů ochrana investorů. Dobrou zprávou je, že tamním úřadům radí špičky kryptoměnového průmyslu Jižní Koreje.

Foto: Pixabay.com

Jedním z velkých hráčů na tamním trhu je Aliance digitálních burz (DAXA), které zahrnuje největší burzy Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit a Gopax. Návrh zákona na ochranu investorů úspěšně prošel první fází přezkumu na Národním shromáždění a pravděpodobně vejde v platnost ještě letos. Rychle zavedení zákonů je důležité, protože v poslední době došlo k nárůstu kriminálních aktivit spojených s kryptoměnami. Nejedná se ale jen o fyzické násilí. Například opoziční politik Kim Nam-kuk je vyšetřován pro podezření z nelegálního obchodování s kryptoměnami. Zatčeni byly také pracovníci burzy Coinone kvůli tomu, že za úplatky urychlili zalistování některých tokenů na burze. Zapomenout nesmíme ani na zhroucený ekosystém Terra od Do Kwona, který také pochází z Jižní Koreji.

Zdroj: Beincrypto.com 

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*