Vyplatí se investice do NFT?

nft
Foto: Pixabay.com

Hvězda NFT v posledních letech vystoupala na kryptoměnové obloze velice vysoko a silně zazářila na všechny, jež měli dostatek štěstí a povedlo se jim na nich vydělat. Jsou však NFT tokeny skutečně správnou investiční cestou? Dá se pomocí nich dosáhnout na nějaký zisk? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět na následujících řádcích.

NFT a jejich hodnota

Hodnota NFT je velice ožehavým tématem. Jistě, mnoho lidí již na NFT vydělalo spoustu peněz, avšak mnoho lidí prostřednictvím nich také prodělalo. Velice známý je případ jednoho z nejslavnějších NFT vůbec, tedy NFT s prvním tweetem, jež dal v roce 2021 do dražby tvůrce Twitteru Jack Dorsey. Ten byl zakoupen za 2,9 milionů dolarů a jeho majitel, Sina Estavi, očekával, že za něj obdrží minimálně 48 milionů dolarů. Nabídka za něj však nakonec činila pouhých 280 amerických dolarů.

Na tomto příkladu jde skvěle vidět, že ne vždy má NFT takovou hodnotu, jakou si jeho majitelé představují. Jeho hodnota je jednoduše dána jeho oblibou. Stejně jako i u konvenčních uměleckých děl nezáleží na tom, jak obraz vypadá, hodnotu určuje především trh a význam má především pro danou skupinu lidí v konkrétním časovém rozmezí. S časem by se tak vaše investice mohla prakticky obrátit v prach.

Kdy se tedy investice do NFT vyplatí?

Jestliže se v NFT nepohybujete a plánujete pouze střílet na slepo, pak na investici do něj raději zapomeňte. Máte-li ale v konkrétním NFT segmentu velký přehled a jste si jisti, že v budoucnu bude mít minimálně stejnou hodnotu jako v čase jeho nákupu, může se investice vyplatit. Nedoporučujeme ale k NFT přistupovat jako k běžné kryptoměně, ale spíše jako ke sběratelskému předmětu. Pokud se vám například podaří konkrétního NFT nasbírat kompletní sbírku, její zhodnocení může nakonec dosáhnout pohádkových rozměrů. Ale také můžete o všechno přijít.

Zdroj: kriptomat.io

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*