Vyplatí se investovat do Bitcoinu?

btc
Foto: Pixabay.com

Mnoho lidí si každodenně pokládá otázku, zda se ještě vůbec do Bitcoinu vyplatí investovat a zda již jeho doba nepominula. V našem dnešním článku se tak pokusíme na tuto palčivou otázku odpovědět a podíváme se na některá pro a proti, jež jsou s investicí do Bitcoinu spojená.

Bitcoin vyžaduje nervy ze železa

Ze všeho nejdříve je nutné opět zdůraznit, že trh s kryptoměnami je nesmírně volatilní a ačkoli je Bitcoin již velice etablovanou měnou, nevyhýbají se prudké výkyvy ceny ani jemu. Podívejme se například na jeho vývoj během pouhých 12 měsíců. V listopadu roku 2021 dosáhl Bitcoin prozatímního vrcholu, kdy se ocitl na hranici 1 420 000 Kč za jednotku. Od té doby však následoval postupný pád, který vyvrcholil až krachem burzy FTX v listopadu 2022, kdy se hodnota jednotky propadla na nějakých 380 000 Kč. To je meziroční propad o více než 70 %.

Na druhou stranu nikde není řečeno, že se nebude opakovat jeho růst, díky čemuž byste svou investici mohli do příštího roku zhodnotit o 70 i více procent. Aktuální situace tomu však nenasvědčuje a ačkoli Bitcoin prakticky hledá své dno a z tohoto titulu by byla investice v tuto chvíli nejrozumnější, každému ji rozhodně doporučit nemůžeme.

Jaký je trend cen Bitcoinu?

Záleží samozřejmě na tom, jaký trend chcete sledovat. V posledních 5 letech šel Bitcoin nahoru o přibližně 20 % a celkově dosáhl zhodnocení přes 4 666 %. Především díky událostem ve světě i na kryptoměnových burzách však Bitcoin zaznamenal v posledním roce propad o zmiňovaných 70 %, díky čemuž se jeví jako ideální spíše pro dlouhodobější investování, jak to s ním ale bude dál zkrátka nikdo neví.

Vyplatí se tedy investice do Bitcoinu?

Z dlouhodobého hlediska se zdá, že by se investice do Bitcoinu vyplatit mohla, k čemuž přispívá také fakt, že začíná opět růst. Na druhou stranu je vždy rozumné investovat pouze tolik prostředků, kolik si můžete dovolit ztratit a před investicí si pořádně nastudovat všechny okolnosti, jako je možnost jeho regulace či zakolísání další burzy, které by jeho cenu nepochybně srazilo zase o něco níže.

Zdroj: finex.cz

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*