Whistlebloweři odhalují podvody s kryptoměnami a získávají miliony dolarů

Foto: Gencraft

Americká komise pro obchodování s komoditami (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) vyplatila letos whistleblowerům celkem 16 milionů dolarů, přičemž většina tipů se týkala kryptoměn.

Komisařka CFTC Christy Goldsmith Romero uvedla, že CFTC letos obdržela 1530 tipů. Většina z nich souvisela s kryptoměnami. Romero zdůraznila, že whistlebloweři sehrávají klíčovou roli při identifikaci podvodů a jiných nelegálních aktivit v kryptoměnovém prostředí. Vzestup kryptoměn přivedl více maloobchodních zákazníků pod pravomoc CFTC, což zvyšuje důležitost programu CFTC pro whistleblowery.

Dva whistlebloweři obdrželi dohromady 15 milionů dolarů za své informace, které sehrály zásadní roli v úspěšném vyšetřování závažných případů v září tohoto roku. Ačkoli nebyly poskytnuty detaily těchto případů, Romero zdůraznila, že oba whistlebloweři poskytli „významné informace a pomoc“, které CFTC umožnily zahájit úspěšné vyšetřování.

Od spuštění programu CFTC pro whistleblowery v roce 2014 tato regulační agentura vyplatila téměř 350 milionů dolarů informátorům, kteří odhalili podvody, což vedlo k udělení trestních sankcí ve výši více než 3 miliardy dolarů.

„CFTC by nemohla plně chránit zákazníky a trhy bez whistleblowerů,“ uvedla Romero. „Whistlebloweři pomáhají identifikovat podvody a další nezákonné aktivity, interpretovat klíčové důkazy a šetřit značné zdroje a čas komise.“

V červnu tohoto roku přišla CFTC s návrhem na revizi svých pravidel týkajících se řízení rizik, aby mohla zohlednit rizika související s „rozvíjejícími se technologiemi“ jako jsou kryptoměny a umělá inteligence (AI).

Zdroj: Decrypt, CoinDesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*