X potvrzuje napadení účtu SEC před zveřejněním falešného tweetu o schválení bitcoinového ETF

Foto: Midjourney

Oficiální účet X americké Komise pro cenné papíry (SEC) byl napaden a zveřejnil falešné oznámení o schválení bitcoinového ETF. Sociální síť X také potvrdila, že Komise pro cenné papíry neměla na svém účtu nastavené dvoufázového ověřování. Účet tedy nebyl napaden kvůli chybě X, ale kvůli nedostatečnému zabezpečení ze strany SEC.

Vypnuté dvoufázové ověřování

Po dokončení předběžného vyšetřování společnost X potvrdila, že kompromitace nevyplynula z žádné zranitelnosti v systému sociální sítě X. Útočník získal přístup pomocí telefonního čísla, které SEC použila k registraci účtu na X. Bylo také zjištěno, že účet v době narušení neměl nastaveno dvoufázové ověřování (2FA), což zdůrazňuje, jak je důležité, aby si uživatelé tuto dodatečnou úroveň zabezpečení zapnuli. Zajímavé je, že američtí senátoři vyjádřili obavy a označili incident za potenciální případ manipulace s trhem. Podle některých senátorů by nyní měla SEC vyšetřovat sama sebe za manipulaci s trhem.

Americká senátorka Cynthia Lummisová se k tomuto názoru připojila a vyzvala regulační orgán pro cenné papíry, aby transparentně vysvětlil události, které vedly ze zveřejnění falešného příspěvku na X.  Zástupkyně USA Ann Wagnerová šla ještě dál a označila incident za „jasnou manipulaci s trhem“, která má dopad na miliony investorů. Všichni se shodují na tom, že odpovědnost za tuto událost má převzít Gary Gensler. Investiční manažer Timothy Peterson kritizoval schopnost SEC chránit investory a zdůraznil ironii, že organizace, jejímž úkolem je chránit investory, nedokáže zabezpečit svůj vlastní účet na sociálních sítích. Ve skutečnosti se má o schválení bitcoinového ETF rozhodnout až dnes pozdě večer. Většina expertů se zároveň shoduje na tom, že tato událost nebude mít žádný vliv na rozhodnutí SEC ve věci bitcoinového ETF.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*