ZachXBT odhaduje ztrátu z hacku na Alphapo na více než 60 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Blockchainový detektiv ZachXBT tvrdí, že objevil další prostředky ve výši 37 milionů dolarů, které měly zmizet během hackerského útoku na Alphapo. Tato společnost poskytuje řešení pro platby kartou a kryptoměnami pro e-shopy. Původně se mělo za to, že během útoku 23. července odcizili hackeři 31 milionů dolarů. ZachXBT ale přišel s dalšími transakcemi, které mohou ukazovat na dalších 37 milionů dolarů odcizených zprostředkovateli online plateb.

Největší krádež spojená s kryptoměnami

Alphapo je centralizovaný poskytovatel platební brány pro e-commerce a online podnikání. Alphapo je spojeno především s platformou HypeDrop poskytující mystery boxy. Dne 23. července začali bezpečnostní experti této společnosti hlásit, že z horkých peněženek bylo odčerpáno minimálně 21 milionů dolarů. K celému incidentu se v té době společnost Alphapo nevyjádřila, vklady a výběry skrze jejich platformu ale byly brzy obnoveny s novými adresami. HypeDrop, společnost využívající platební bráno Alphapo, potvrdila, že jeho platební brána má aktuálně problémy a zastavila veškeré platby. Ani jedna ze společností ale nepotvrdila, že by se mělo jednat o hackerský útok. 

Do vyšetřování se ale později zapojil také ZachXBT, který identifikoval dalších 37 milionů dolarů odčerpaných z peněženek na síti Tron a bitcoin. ZachXBT také avizoval, že by za útokem mohla stát notoricky známá hackerská skupina Lazarus. Odpovídají tomu některé použité techniky a celý útok odpovídá rukopisu této severokorejské hackerské skupiny. Alphapo není jediným poskytovatelem platební brány, u kterého došlo v červenci k podivným výběrům prostředků. Dne 7. července ztratil cross-chain protokol více než 100 milionů dolarů během podivných výběrů z jejich protokolu. Útočníci získali přístup k soukromým klíčům prostřednictvím cloudového úložiště a odčerpali prostředky uživatelů.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*