Zakladatel Shiba Inu opět prchá do anonymity. Začaly se hýbat prostředky na jeho peněženkách

Foto: Midjourney

Tvůrce Shiba Inu vystupující pod přezdívkou “Ryoshi” zůstává v anonymitě po celou dobu fungování meme tokenu. Je známo několik peněženek, které s největší pravděpodobností patří tvůrci meme tokenu. Odhaduje se také, že Ryoshi by mohl kontrolovat až 10 % všech tokenů SHIB v oběhu. Tajemno samozřejmě láká řadu kryptoměnových detektivů a firem, které se snaží Ryoshiho odhalit, nebo alespoň stopovat jeho peněženky. To se zřejmě podařilo společnosti Bubblemaps, která vysledovala velké pohyby na peněženkách, které možná patří Ryoshimu.

Na zprávu Bubblemaps reagoval také Ryoshi

Výsledky svého pátrání sdílela společnost Bubblemaps na platformě X, kde sdílela také snímek obrazovky, na kterém je údajně zpráva o Ryoshiho. Ve zprávě Ryoshi tvrdí, že společnost Bubblemaps dokonale zmapovala jeho peněženky. Bubblemaps tvrdí, že zpráva pochází přímo od Ryoshiho, který vyjádřil obavy z možného dustingu po odhalení adres. Dusting je technika, kdy uživatel pošle malé množství kryptoměn na různé adresy, které chce sledovat. Právě proto jsou v řadě peněženek hackerů vidět další malé transakce. Nejedná se o příspěvky fanoušků, ale transakce, které mají pomoci se sledováním dané peněženky. 

Zda je zpráva od Ryoshiho pravdivá nebo vymyšlená zatím není možné určit. Tvrzení Bubblemaps ale potvrzuje fakt, že se krátce po zveřejnění této zprávy začaly prostředky na těchto peněženkách hýbat. Řada peněženek označeným Bubblemaps za Ryoshiho přesunula všechny své prostředky na 20 nových peněženek. Jedna z nich také nakoupila tokeny Shiba Inu v roce 2020, kdy nakoupila 100 bilionů tokenů SHIB. Bubblemaps tvrdí, že tyto přesuny jsou jasným důkazem, že našli peněženky Ryoshiho, který se teď snaží opět zmizet. Tvůrce chce zůstat v anonymitě za každou cenu stejně, jako to udělal Nakamoto u bitcoinu. I u něj se pátralo po peněženkách a aktuálně se věří, že peněženky spojené s Nakamotem drží okolo 1 milionu bitcoinů.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*