Zaměstnanec Alameda Research promluvil o útocích, které vedly ke mnohamilionovým ztrátám

Foto: Midjourney

Aditya Baradwaj, bývalý inženýr společnosti Alameda Research, podrobně popsal sérii hackerských útoků a phishingových zpráv, s nimiž se investiční společnost setkala. Řada z nich vedla ke ztrátám desítek milionů dolarů během několika málo chvil. Finanční ztráty ale Alameda Research nikde nevykazovala.

Hackerské útoky za 190 milionů dolarů

Podle jednoho ze zaměstnanců Alameda Research se tato společnost stala opakovaně terčem hackerského útoku. Baradwaj mluvil o třech velkých incidentech, sám ale nevylučuje, že bych ji mohlo být mnohem více před jeho nastoupením do společnosti. Největším z odhalených incidentů byl v hodnotě přesahující 100 milionů dolarů. Během pokusu o dokončení transakce se obchodník z Alamedy stal obětí phishingového útoku, když kliknul na podvodný odkaz na webové stránce. Baradwaj odhalil, že tento odkaz byl vyzdvižen na první místo ve výsledcích vyhledávání Google. Stačila chvíle nepozornosti a pracovník přišel o 100 milionů dolarů svého zaměstnavatele. Problém je také s Googlem, který poslední dobou běžně zařazuje podvody na první příčky vyhledávání ve formě reklamy. 

Druhý incident připravil Alameda Research o 50 milionů dolarů, v důsledku chyby zaměstnance. Ten špatně nastavil transakce a odeslal peníze podvodníkům, namísto burzy. Vyřešení problému trvalo několik měsíců a Alameda Research nikdy nezískala všechny peníze zpět. Baradwaj nadále tvrdí, že SBF neměl v plánu měnit žádná bezpečnostní opatření přes to, že špatné nakládání s prostředky připravilo společnost o více než 100 milionů dolarů. Baradwaj již dříve využil sociální média, aby vyjádřil své zkušenosti s prací ve společnosti Alameda Research. Dne 23. srpna zveřejnil sérii příspěvků, v nichž tvrdil, že ho Bankman-Fried připravil o „veškeré životní úspory“ prostřednictvím provozování dnes již zaniklé kryptoměnové burzy FTX.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*