Zbývají 2 pokusy k uhádnutí hesla, pokud se nepodaří, 7002 Bitcoinů bude navždy ztraceno

Foto: Gencraft

Stefan Thomas má problém. Na jeho USB flash disku je 7002 Bitcoinů. Má však už jen 2 pokusy uhádnout heslo, které zapomněl. 8 pokusů už neúspěšně vyčerpal. Pokud se mu nepodaří získat přístup k flash disku, dojde ke smazání všech dat.

Stefan Thomas je programátor a působil od roku 2012 do roku 2018 jako CTO ve společnosti Ripple. Aby zabezpečil svou investici do nejstarší kryptoměny, rozhodl se své Bitcoiny “uložit” do USB flash disku IronKey od společnosti Kingston, která se chlubí tím, že IronKey využívá šifrování hardwarového zařízení na úrovni vojenského standardu.

Není to jen fráze. IronKey vznikl na základě grantu od amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti na vývoj bezpečného, odolného USB flash disku, primárně určeného pro použití vládou Spojených států a vojenskými složkami.

Thomas udělal to, co informovaní “hodleři” mají udělat. Heslo si napsal na kus papíru a ten uložil na bezpečné místo. Bohužel však papír ztratil.

Jeho případ není ojedinělý. Společnost Wallet Recovery Services, která pomáhá lidem najít zapomenutá hesla, podle dostupných informací má desítky nových žádostí každý den. K získání hesel využívá tato společnost C++ program, jenž provádí brute-force dešifrování a běží na Amazon cloudu pro zajištění maximální rychlosti.

Co je na celém případu zajímavé je i to, jak Thomas k Bitcoinům přišel. Získal je totiž v roce 2011 od jednoho z crypto nadšenců, který ho chtěl odměnit za vytvoření krátkého videa s názvem What is Bitcoin. Video má 10 milionů shlédnutí.

Společnost Unciphered specializující se na vyřešení ztráty přístupu ke kryptoměnám včera Thomasovi poslala otevřený dopis, v němž poskytla programátorovi naději. Tvrdí totiž, že dokáže obejít limit na 10 pokusů. Už se jim to podařilo v minulosti. Pro Unciphered je to zajímavý marketingový tah, který určitě přiláká pozornost dalších “hodlerů” co ztratili hesla.

Podle odhadu z roku 2022 investoři ztratili přístup k přibližně 20% Bitcoinů v oběhu.

Zdroje: cointelegraph.com, nytimes.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

21 komentářů

  1. Pokud ma uz jen dva pokusy tak bych vyzkousel 123456 a qwerty. To jsou nejpouzivanejsi haesla, takze neni mozne aby se spletl. Predpoakladem je ovsem to,ze pan neni paranoik,ktery hesluje kazdy dokument jinym heslem.

    • Hesla k BTC penezenkam vetsinou obsahuji 12 až 24 nesouvisejících náhodných slov, takze uhodnout/vzpomenout si po letech je takřka nemožné

    • Tak jistě by si programátor dal ty nejvíc provařený hesla na světě.. Sněte dál. Takhle jednoduché to nebude. Zklonovat superbezpečnou flashku asi bude taky oříšek, ale i takoví se najdou. V Tu chvíli by nastupoval brute, ale bez nějakejch indícií to bude taky na pekelně dlouho, nehledě na to, že bude potřeba nějaký skript na opětovné klonování na nové flashky, aby byly stále pokusy. Už to klonování zabere čas, a při rychlosti louskání hesel vcelku nereálné se vejít do rychlost klonování-louskání, aby to mělo potřebnou rychlost. Pokud by fungoval image, tak tam jsme jen bržděni rychlostí skriptu a rychlostí disku. Takhle bych na to asi koukal já.

      • pokud by to slo precist tak se to vrazi do pameti a rychlost disku je uplne fuk. slo by to louskat paralelne na x strojich, ale i to muze byt na tisice let. pockal bych na technologie v budoucnu. kvantove pocitace a buhvi co jeste prijde.

    • Ale… Desifrovat, jestli ma RIG na tezeni, ma i dostatecny vykon na rozlusteni jahehokoliv hesla, navic pokud je programator, dokaze si i specialne na toto aplikaci napsat sam… a jestli je dement a radeji zkousi hesla, pak asi zase tak chytry neni, nehlede na fakt, ze PROGRAMATOR dokaze zapomenout heslo ke svemu bohatstvi———

      • Právě.. Heslo jednoduchý nebude. Já jedu louskání taky na upraveným rigu, ale záleží strašně na druhu hashe. Pokud je pomalej, tak ani rig Ti k ničemu nebude, pokud je heslo složitý, a neví třeba nic.

    • Můj klient má heslo, které obsahuje asi 38znaků (žádné mezery). Stěžoval si na info lince, že ho banka poškozuje. Že mu nedovolí delší:)

    • Vim o tom jako low level programator a hardwerar mozna vice nez ostani, ale byla to ironie pro mene chapave, proto hazard s ‚tulipanovymi cibulkami‘ ani s akciema nehraji. Investoval jsem na jistotu a dnes mam 300% a vice.

    • To se ale bavíte o SEEDU k walletce, ne k heslu k USB flash. Taky o tom moc nevíte. Obnovama „ztracenýho“ krypta se zabývám už přes 3 roky. Pokud někdo říká, že něco nejde, tak to buď neumí, anebo kecá. Zkuste si pogooglit moje práce.
      Cryptorecoveryworldwide /CZ/.

    • Jeden můj klient jí zkoušel, ale k ničemu mu nebyla..To je tak, když držíš superdlouhýnezapomenutelný heslo v hlavě…
      Obnovit se mi toho podařilo vcelku dost, ale tam, kde klient měl něco v ruce.
      Úspěšnost okolo 80-85% ze všech zakázek.
      Kdo nemá nic, nebo vaříme-li z vody, jsme na zvrácený straně 0-35%. Buď nic, nebo moc pracné/cenově nákladné.. Samozřejmě rekonstrukci dělám hned na začátku, jak, proč, co, kdy, atd. Ale ani hypnóza mu nepomohla.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*