Americké úřady zabavily kryptoměny v hodnotě 54 milionů dolarů u vůdce drogového gangu

Foto: Midjourney

Americká prokuratura usiluje o získání kryptoměn v hodnotě 54 milionů dolarů v Ethereu od Christophera Castelluzza, odsouzeného distributora drog.

Castelluzzo prodával drogy na darknetu za kryptoměny

V letech 2010 až 2015 Castelluzzo a jeho komplicové prodávali drogy na darknetu za kryptoměny. V roce 2014 koupil 30 000 etherů v rámci předprodeje tokenů a v roce 2016 získal dalších 30 000 tokenů Ethereum Classic. Dokumenty odhalily, že v roce 2021 se Castelluzzo pokusil vyvézt 30 000 etherů ze Spojených států, aby vypral své zisky, zatímco byl ve vězení. Místní úřad však celou částku zachytil a zabavil. Akce na zabavení 54 milionů dolarů by měla sloužit jako poučení pro ty, kteří se mylně domnívají, že nelze vystopovat jejich nezákonné příjmy. 

Castelluzzo je bývalý obyvatel Lake Hopatcong, který si v současné době odpykává souběžný dvacetiletý trest federálního a státního vězení za distribuci drog. Opatření proti Castelluzzovi odráží rostoucí obavy orgánů činných v trestním řízení z používání kryptoměn při zpeněžování nezákonných činností. Americká vláda získala přibližně 200 000 bitcoinů (v hodnotě přibližně 5 miliard USD) prostřednictvím zabavení v souvislosti s trestnou činností, včetně kyberzločinců a darknetových trhů. Díky tomuto gigantickému objemu se americká vláda stala jedním z největších držitelů bitcoinů na světě.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*