Američtí senátoři požadují, aby Binance a Tether čelili vyšetřování kvůli financování terorismu

Foto: openart

Američtí zákonodárci, senátorka Cynthia Lummis a kongresman French Hill, vyzvali Ministerstvo spravedlnosti, aby pokračovalo ve vyšetřování společností Binance a Tether a zjistilo, zda tyto kryptoměnové subjekty usnadnily financování Hamásu, označené teroristické organizace.

Tato žádost následuje po zprávě Wall Street Journal, která naznačila, že Hamás využíval účty Binance a stablecoin Tether k financování útoků na Izrael, což později vyvrátila firma zabývající se blockchainovými daty Elliptic.

Senátorka Lummis a Kongresman Hill uznávají, že konkrétní financování popsané v článku od deníku Wall Street Journal, nemusí být přesné, ale zdůrazňují důležitost postihu jakýchkoli subjektů, pokud by bylo zjištěno, že umožňují nelegální aktivity. Vyzývají americké Ministerstvo spravedlnosti, aby posoudilo, do jaké míry Binance a Tether mohou poskytovat podporu a prostředky pro terorismus.

Ministerstvo spravedlnosti již provádí vyšetřování jak Tetheru, tak Binance, jak informovalo několik zpravodajských zdrojů. Senátorka Lummis, známá pro svou obhajobu kryptoměn, není proti digitálním aktivům, ale naléhá na prověření v tomto konkrétním kontextu.

Hamásu již v minulosti použil kryptoměny jako Bitcoin a Dogecoin pro získání financí od svých zastánců.

Zdroj: decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*