Binance přidává do svého systém Proof-of-Reserve dalších 11 altcoinů

Foto: Midjourney

Burza Binance rozšířila své portfolio v systému Proof-of-Reserve o dalších 11 tokenů. Celková částka prostředků ověřitelných prostřednictvím PoR systému burzy přesáhla 63 miliard dolarů.

Binance uváděla své rezervy jako jedna z prvních burz

V posledním blogovém příspěvku burza oznámila, že do svého portfolia přidala tokeny MASK, ENJ, WRX, GRT, CHR, CRV, 1INCH, CVP, HFT, SSV a DOGE. Uživatelé této burzy si mohou aktuálně ověřit množství prostředků u 24 různých kryptoměn. Tento systém se rozhodla burza Binance vytvořit po nedávných kolapsech různých decentralizovaných projektů i burz. Velcí kryptoměnoví hráči se tímto způsobem snaží svým uživatelům dokázat, že opravdu drží dostatečný počet nabízených tokenů. Právě Binance byla jednou z prvních burz, které sdílely důkazy o svých rezervách. Původně burza sdílela pouze seznam vlastněných tokenů. Slíbila ale, že bezprostředně po auditu a shromáždění všech dat budou přidávat další podrobnosti. Poslední zpráva o rezervách Binance z prosince minulého roku ukazovala, že rezervy bitcoinů společnosti Bianance mají kolateralizaci 101 %. 

Audit ale namítalo mnoho velkých kryptoměnových hráčů, včetně zakladatele burzy Kraken Jesseho Powella. Binance se proto rozhodla na začátku tohoto roku udělat ještě další audit, do kterého zapojila zk-SNARK. Díky této metodě mohou lidí vidět přesná číslo bez toho, aby bylo jakkoliv narušeno soukromí uživatelů. Tento audit dokázal, že všechny prostředků uživatelů jsou burzou Binance drženy v poměru 1:1. Tedy, že za každý uložený bitcoin uživatelů má Binance k dispozici jeden bitcoin, který může být kdykoliv vyplacen. Kromě Binance se ke sdílení svých rezerv uchýlily také burzy Kraken, Crypto.com, Bitmex, Coinfloor, Gate.io nebo indická burza WazirX. Někteří odborníci ale upozorňuji, že důkaz o rezervách nemusí stačit. Nevypovídá totiž nic o tom, jaké má burza závazky či půjčky.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*