Bit.plus | Česká krypto směnárna vhodná pro začátečníky

Foto: Pixabay

Krypto směnárna Bit.plus, kterou můžete znát také pod jejími staršími názvy Bitstock či EasyCoin vzešla z dílen společnosti WBTCb, jež patří ke stálicím, co se obchodování s kryptoměnami týče. Dnes se podíváme na to, jaké služby směnárna Bit.plus svým zákazníkům přináší, jaké se s nimi pojí poplatky a pro koho je směnárna vhodná.

Krypto směnárna v moderním kabátku

Ihned poté, co vstoupíte na stránky Bit.plus, jistě oceníte jejich velice moderní vzhled a velkou přehlednost. Jelikož se jedná o českou společnost, vše (včetně zákaznické podpory) je samozřejmě v češtině, takže se nemusíte bát, že se ztratíte v záplavě cizích slovíček.

Abyste mohli směnárnu Bit.plus začít využívat, stačí se pouze registrovat. K tomu musíte zadat své osobní údaje shodující se s vašim dokladem totožnosti (budete jej dokládat), platné telefonní číslo a e-mail do registračního formuláře. Jakmile vše proběhne, můžete začít nakupovat / prodávat.

Pro práci s Bit.plus můžete využívat buďto její webové rozhraní přímo ve vašem prohlížeči nebo mobilní aplikaci, která je podobně jednoduchá a přehledná. Bohužel u ní občas dochází k výpadkům a pomalejší odezvě, to však Bit.plus řeší prostřednictvím různých oprav, takže se obvykle nejedná o nic dlouhodobého.

Vklady i v hotovosti

Velkou výhodou Bit.plus je fakt, že na ni můžete vkládat prostředky i v hotovosti. Konkrétně prostřednictvím bitcoinmatů nebo v síti prodejen GECO, jež je obchodním partnerem směnárny. Mimo jiné můžete vklady provádět samozřejmě pomocí platební karty nebo klasickým převodem z libovolné české banky.

Pozor na vyšší poplatky

Podstatnou nevýhodou oproti jiným směnárnám však jsou u Bit.plus poměrně vysoké poplatky. Samozřejmostí je poplatek sítě, jež je účtován ve všech směnárnách a zkrátka jej nijak neobejdete. Dalším problémem je poměrně vysoký rozdíl nákupní a prodejní ceny, takzvaný spread, který se u Bit.plus pohybuje v rozmezí 4-6 %. Nepříjemný je také poplatek ve výši až 3 % z transakce za převod prostředků kartou. Díky nim se tak Bit.plus hodí spíše pro začátečníky, jež nechtějí obchodovat ve velkých částkách.

Zdroj: Bit-plus

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*