Bitcoin se obchoduje za 30 000 dolarů

Foto: gencraft

Bitcoin se opět vrátil nad psychologickou hranici 30 000 dolarů, což je přibližně 697 tisíc korun. V době psaní článku byla jeho hodnota těsně nad uvedenou hranicí. Objem obchodování na směnárnách v posledních dnech výrazně rostl.

Tento týden se již jednou cena dostala nad 30 000 dolarů, a to v souvislosti s tweetem od známého a respektovaného zpravodajského serveru Cointelegraph na platformě X, podle kterého došlo ke schválení žádosti společnosti BlackRock na vytvoření Bitcoin ETF. Cena Bitcoinu reagovala růstem o 10 % během 24 hodin. Poté, co se situace na sociálních sítích “vyjasnila”, růst byl z převážné části odepsán.

V souvislosti s Bitcoinem stojí za zmínku i report od společnosti Matrixport, která odhaduje, že pokud dojde ke schválení ETF žádosti od BlackRock, cena Bitcoinu by mohla stoupnout na 42 000 až 56 000 dolarů.

Data sloužící pro (nižší) odhad stojí za vysvětlení. Počítá se s tím, že 10 % až 20 % investorů do ETF trackujících vývoj zlata bude investovat i do Bitcoin ETF. Příliv kapitálu je odhadován na 12 až 24 miliard dolarů.

Do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je aktuálně investováno pouhých 17 miliard dolarů. Historické maximum bylo 44 miliard dolarů. Proto je odhad počítající se zmíněnými 12 – 24 miliardami relativně konzervativní.

Zmíněný report od Matrixport Bitcoin srovnává z investičního hlediska se zlatem. Za zmínku stojí fakt, že celková kapitalizace Bitcoinu je teď pouhých 10 % hodnoty trhu se zlatem.

Markus Thielen, šéf výzkumu ve společnosti Matrixport, komentoval mj. i jednu z největších nevýhod investování do zlata, a to problémy s uložením, nemluvě o přesunech za hranice a s tím spojenými existujícími restrikcemi. Podle něj je Bitcoin ideálním řešením v digitálním věku.

Zdroj: theblock.co, coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*