Bitcoinová horečka: 8 milionů adres drží 1 tisíc nebo více dolarů

Foto: Gencraft

Podle dat od Blockware Solutions a Glassnode je počet blockchainových adres, které drží alespoň 1 000 dolarů v Bitcoinu, rekordních 8 milionů.

Toto číslo potvrzuje významnou kupní sílu. Blockware Solutions očekává exponenciální růst spojený s pokračující tzv. monetizací Bitcoinu jako finančního aktiva, což jinak řečeno znamená, že jednotlivci a společnosti aktivně hledají cesty jak generovat profit.

Tento trend se projevuje také zvýšenou aktivitou mezi Bitcoin velrybami a dalšími velkými investory. Rostoucí účast se tedy týká nejen maloobchodních, ale také institucionálních investorů.

Hodnota Bitcoinu za poslední měsíc stoupla téměř o 25 %, což bylo podníceno výrazným “bullish” sentimentem z očekávání, že americká Komise pro cenné papíry schválí žádosti o vytvoření Bitcoin ETF, které podalo několik významných firem včetně největšího správce aktiv na světě, společnosti BlackRock.

Schválení ETF žádostí by pomohlo vytvořit více regulovaných investičních kanálů, což by ještě více zvýšilo účast investorů na trhu.

Zájem o kryptoměny ze strany spíše tradičních investorů existuje, nicméně technologii kryptoměn nerozumí. ETF je pro ně ideální forma investice do Bitcoinu, protože se nemusí učit nic o kryptoměnách a přesto mohou profitovat z jejich rostoucí ceny.

Zdroj: CoinDesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*