Blockchainový dobrodruh hledá ztracené kryptoměny a vrací je majitelům

Foto: Midjourney

Čas od času se objeví hrdina, který pomůže lidem pohádkově zbohatnout. Nedávno se jedním z nich stal Conor Grogan z Coinbase. Podařilo se mu najít kryptoměny v hodnotě 322 000 a kontaktoval jejich majitele. Nejedná se o ukradené prostředky, ale o zapomenuté kryptoměny, o kterých jejich majitel neměl ani tušení. 

Hrdina z Coinbase hledá lidem kryptoměny

Nestává se každý den, aby vám napsal vysoce postavený manažer z Coinbase, aby vám oznámil, že pro vás má 322 tisíc dolarů v kryptoměnách. Většina lidí by to zřejmě považovalo dokonce za podvod. Jeden šťastný investor ale narazil na Twitteru na vlákno, kde se o svých zapomenutých financích dozvěděl. V tomto vláknu Conor Grogan, ředitel produktové strategie a obchodního oddělení v Coinbase, vysvětlil, jak objevil stvoky tisíc dolarů v neproměněných ETC a podařilo se mu také kontaktovat jejich vlastníka. Ethereum Classic vznikl v roce 2016, kdy došlo k forku ethereového blockchainu. Grogan si všiml, že řada lidí tyto své nové prostředky nikdy nepoužilo. Neuvědomili si totiž, že z vlastnictví Etherea jim automaticky plyne také nárok na tokeny Ethereum Classic. 

Podle Grogana není vypátrání těch adres vůbec jednoduché. Posledních několik měsíců procházel peněženky velkých investorů a zjišťoval, zda si ve smart kontraktu vybrali své tokeny z forknutého blockchainu. Pokud se Groganovi podařilo zjistit, komu peněženka patří, kontaktoval jej. U většiny z nich se mu to bohužel nepodařilo, protože většina investorů se snaží být anonymní. Pak ale narazil na peněženku s prefixem 0x475, která obsahovala airdrop kryptoměny eosDAC. Na základě těchto informací pak kontaktoval majitele peněženky a oznámil mu, že pro něj má 322 tisíc dolarů. Kompletní příběh o pátrání tak, jak jej popsal sám Grogan můžete číst v twitterovém příspěvku výše.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*