Bývalí šéfové FTX se rok po krachu rozhodli vybudovat novou kryptoměnovou burzu

Zdroj: Midjourney

Bývalí šéfové společnosti FTX se spojili, aby pomohli vybudovat novou kryptoměnovou burzu v Dubaji se specifickým zaměřením na to, co FTX nedokázala – zabezpečit finanční prostředky zákazníků. Tito šéfové úspěšně nechali zavřít Sama Bankman-Frieda, kterého všichni označili za hlavního viníka a nyní se chystají udělat vlastní burzu. 

Nová společnost Trek Labs nabídne burzu

Bývalý právník FTX Can Sun stojí v čele startupu Trek Labs se sídlem v Dubaji, který koncem října získal licenci k nabízení kryptoměnových služeb v regionu. Trek Labs bude v nabízet burzu a custory řešení pro uchovávání kryptoměn klientů pod názvem Backpack Exchange. Podle zprávy Wall Street Journal z 11. listopadu bude Sunovi pomáhat bývalý zaměstnanec FTX Armani Ferrante, který působí jako generální ředitel holdingové společnosti Trek Labs na Britských Panenských ostrovech. Ferrante rovněž řídí Backpack, kryptoměnovou peněženku, která je integrována do Backpack Exchange. Ve výkonném týmu společnosti Trek Labs působí také Sunova bývalá právní zástupkyně ve společnosti FTX Claire Zhangová, která je zároveň Ferranteho manželkou.

Fun a Ferrante tvrdí, že se chtějí poučit z neúspěchů burzy FTX a vybudovat lepší projekt. Peněženka Backpack bude nabízet self-custody řešení, při kterém se seed rozdělí na více částí tak, jako například nově nabízí společnost Binance. Všechny tyto strany (nejčastěji burza, vlastník kryptoměn a třetí nezávislá firma) musí podepsat transakci a zároveň mohou pomoci s obnovou prostředků v případě ztráty seedu uživatelem. 

Sun byl svědkem při nedávném soudním procesu s Bankman-Friedem o podvodu, kde prozradil, že se na něj bývalý generální ředitel FTX obrátil s žádostí o právní zdůvodnění, proč jsou prostředky FTX ve společnosti Alameda Research. Bankman-Fried byl odsouzen za všech sedm obvinění z podvodu.

Sun uvedl, že odešel z funkce generálního poradce FTX den poté, co mu Bankman-Fried řekl o použití peněz zákazníků. Zda si uděláte účet u lidí, kteří vedli společnost FTX (protože Bankman-Fried tam nebyl úplně sám přes to, že to tak u soudu vypadalo) necháme na vás.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*