Cenová nuda na bitcoinu bude pokračovat ještě půl roku, tvrdí Glassnode

Foto: Midjourney

Nová data od Glassnode naznačují, že současná cenová nuda bitcoinu může pokračovat dalších šest měsíců. Ve své zprávě analytická společnost Glassnode píše o nedostatečné volatilitě a srovnává aktuální cenu s předchozími cykly. K porovnání ceny použila společnost metriku “price perfomance since ATH”, která sleduje procentuální výkonnost bitcoinu vzhledem k poslednímu historickému maximu.

Glassnode předpovídá cenovou nudu

Zajímavé je, že Glassnode použil cenu z dubna 2021 jako nejvyšší v bull marketu, přestože nejvyšší ceny dosáhl bitcoin v listopadu 2021. Důvodem je, že se analytici z Glassnode domnívají, že bear market ve skutečnosti začal během výprodeje v květnu 2021. Následující nárůst ceny v polovině roku 2021 byl v tomto smyslu abnormální, protože základní ukazatele nenaznačovaly, že by se mělo jednat o skutečný bull market. Částečně to možná byl důsledek neobvyklých událostí, mezi které rozhodně můžeme zařadit pandemii COVIDu. Z následujícího grafu je zřejmé, že současný cyklus probíhá již 842 dní od chvíle, kdy se cena bitcoinu propadlo o 54 %. V předchozím cyklu byla cena ve stejném bodě časové osy o dalších 64 % nižší a v předcházejícím cyklu o 63 %. 

Foto: Glassnode.com

Znamená to tedy, že aktuální cena je zatím daleko lepší než v předchozích cyklech. V těch se sice cena rychle vyšplhala nahoru, těžko se ale dostávala přes hranici 50 % od předchozího ATM. V obou předchozích cyklech trvalo 6 měsíců od aktuální hranice 843 dní, než cena prorazila 50% propad a hodnota bitcoinu začala opět růst. Podle Glassnode by tedy opakující se cykly mohly způsobit, že se cena bitcoinu nedostane nad hranici 30 000 dolarů po dalších 6 měsíců. V březnu nás ale čeká halving a také možné schválení ETF od Black Rocku a dalších společností. Právě ETF a halving by mohly být katalyzátory pro cenu bitcoinu, které dokáží zvýšit hodnotu i mimo zavedené cykly.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*