Centrální banky nemají za úkol chránit občany, ale bankovní systém

Foto: Gencraft

Autor knižního bestselleru Bohatý táta, chudý táta, Robert Kiyosaki, před pár dny opět varoval, že peněžní hotovost není bezpečná. Jako argument zmínil, že centrální banky nakupují ve velkém zlato, aby se ochránily.

„Centrální bankéři se zachraňují před svou vlastní neschopností, proto kupují zlato. Jejich úkolem je chránit banky, ne vás. Buďte chytří. Chraňte se před centrálními bankéři: Kupujte zlato, stříbro, Bitcoin,“ radí Kiyosaki na svém X.com (Twitter) profilu.

Kiyosaki varuje před fiat měnami pravidelně, sám je označuje za „falešné peníze“. Zato a stříbro nazývá „Božské peníze“ a Bitcoin považuje za „peníze lidí“.

V jednom ze svých postů na X.com se také vyjádřil o neschopnosti vlády:
„Stále nakupuji více zlata, stříbra a Bitcoinu, protože naši vůdci chtějí více válek a chudoby. Pracujte tvrdě, utrácejte moudře a šetřete zlato, stříbro a Bitcoin. Naši vůdci se o vás nepostarají. Takže se, prosím, postarejte o sebe a o lidi, které máte rádi.“

Kiyosaki opakovaně varoval před pádem amerického dolaru. Obviňuje americkou centrální banku (FED) z inflace a kolapsu americké ekonomiky. Před několika měsíci předpověděl, že konec USD je blízko. Podle něj Amerika umírá.

Slavný autor očekává, že Bitcoin se stane nepostradatelným, až FED spustí svůj CBDC program (digitální měna centrální banky).

Kiyosaki očekává, že hodnota Bitcoinu dosáhne v následujícím bull runu 135 tisíc dolarů, což je v přepočtu kolem 3 milionů korun.

Zdroje: Bitcoin News, Crypto Potato

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*