CEO Krakenu Jesse Powell kritizuje kontroly SEC

Foto: Pixabay.com

Slova Jesseho Powella nejsou příliš přívětivá a na adresu SEC vysílá spíše kritiku. Podle něj americké regulační orgány dovolují podvodníkům vysávat peníze ze svých uživatelů, zatímco kontrolují poctivé burzy a komplikují jim podnikání.

CEO Krakenu kritizuje fungování regulačních úřadů

Generální ředitel Krakenu uvedl, že se americké finanční úřady vozí po zaběhlých burzách a nechávají podvodníky krypto světa dále okrádat uživatele. Podle Powella chce SEC ukázat, že proti kryptoměnám zasahuje tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Na svém Twitteru Powell 19. února spekuloval o tom, že američtí regulátoři záměrně zaklekávají na velké burzy, u kterých mohou čekat vstřícný přístup a hlavně mohou stíhat konkrétní osoby, zatímco opravdoví gauneři krypto světa fungují dále. Uvádí hned tři důvody tohoto jednání. Jednak se údajně jedná o cílené poškozování kryptoměnového ekosystému, které by mohlo zapříčinit, že se běžní lidé ke kryptoměnám obrátí zády. Uvádí také, že se SEC snaží oddálit adopci kryptoměn mezi běžnými lidmi, která v posledních letech rychle narůstá. Jako poslední bod uvedl, že kontroly jsou jakýmsi krycím manévrem pro zničení velkých, i když férových burz. 

Dodal také, že americký SEC dlouhou dobu ignoroval varování před podvodnými kryptoměnami a různými scamy. Zatímco nyní se snaží ukázat lidem, že proti podvodům bojuje, doposud ale kontrolují jen férové a zavedené burzy. Je pravdou, že několik hlavních tváří krytpoměnového světa již několik let varuje před různými scamy a dá se předpokládat, že se tyto informace dostaly i k americkým regulačním úřadům. Do této chvíle ale proti podvodům nikdy nezasáhly. Všechna tato prohlášení následovala po tom, co se Kraken dohodl se SEC na pokutách. Kraken slíbil, že přestane nabízet svým uživatelům staking kryptoměn a navíc zaplatí 30 milionů dolarů pokuty. Mnozí významní lidé pohybující se kolem kryptoměn označovali toto jednání jako regulaci vynucováním. Podobné problémy měl následně také Pax, který byl donucen zastavit emitování stablecoinu Binance USD. 

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*