Čína bude ověřovat identitu občanů pomocí blockchainové technologie

Foto: Pixabay.com

Oznámení o ověřování identity pomocí blockchainové technologie přichází jen chvíli poté, co Čína představila nová pravidla, která vyžadují, aby influenceři na sociálních sítích uváděli svá skutečná jména. Právě k tomuto účelu chce Čína využít technologii blockchainu a ověřovat totožnost 1,4 miliardy lidí v Číně.

Čína a ochrana osobních údajů

V zemích, jako je Čína, nelze o ochraně údajů příliš mluvit a i tato nová pravidla rozhodně nepotěší zastánce ochrany osobních údajů. Celý projekt nese název RealDID a čínská vláda na něm již nějakou dobu pracuje, včetně toho, že sbírala údaje o svých obyvatelích ještě dříve, než celý projekt představila. Pomocí RealDID se uživatelé budou moci přihlašovat na webových stránkách, k čemuž budou využívat soukromý a veřejný kryptografický klíč, jako je tomu například u bitcoinu. Už nyní šest hlavních čínských platforem (WeChat, Sina Weibo, Douyin, Kuaishou, Bilibili a Xiaohongshu) nařizuje tvůrcům obsahu s více než 500 000 sledujících, aby veřejně uváděli svá skutečná jména a jména svých finančních podporovatelů.

Na základě těchto informací začal ve Spojených státech vznikat návrh zákona, který by zakázal federálním vládním úředníkům používat blockchainové technologie založené v Číně a interagovat s nimi. Jedná se například o mateřskou společnost Tetheru iFinex. Tento nový zákon má zabránit potenciálním rizikům pro národní bezpečnost a úniku osobních dat vysoce postavených vládních činitelů. Další společností s podobnými problémy je TikTok, také pocházející z Číny. Naopak některé organizace Spojené státy škrtají ze sankčních seznamů, aby mohly pomoci s bojem proti pašování fentanylu do Ameriky. Bitcoineři už dávno vědí, že blockchainové technologie nemohou nahradit běžné databáze. Státy a velké společnosti se ale stále pokouší používat tuto technologii namísto databází.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*