Coinbase zkouší používat chatGPT k bezpečnostním analýzám

Foto: Midjourney

Coinbase provedla test, aby zjistila užitečnost ChatGPT při provádění bezpečnostní analýzy pro ERC-20 tokeny. Přestože umělá inteligence neprokázala takové znalosti jako odborníci, podle Coinbase má potenciál.

Umělá inteligence má zatím jen poloviční úspěšnost

Coinbase se snaží stále více používat umělou inteligenci v kryptoměnovém průmyslu a provádí testy s využitím ChatGPT. Burza zadala umělé inteligenci analýzu bezpečnosti ERC-20 tokenů a výsledky zveřejnila na svém blogu. Test byl zaměřen na automatické hodnocení tokenů podle informací, které Coinbase předala umělé inteligenci. Burza tvrdí, že ChatGPT nedosáhl požadované přesnosti, aby mohl být integrován do procesu hodnocení aktiv. Zároveň ale dodává, že má umělá inteligence potenciál pomoci také v tomto odvětví. Coinbase porovnávala výsledky analýzy ChatGPT s výsledky svého interního týmu, který má na starosti posuzování nových tokenů na ethereovém blockchainu. Společnost porovnala celkem 20 různých aspektů rizikových smart kontraktů a také výsledky svého týmu a ChatGPT. V tomto případě se uměla inteligence shodla s odborníky pouze v 60 % případů. V osmi případech označila vysoce rizikové assety jako bezpečné. 

Coinbase uvedla, že ChatGPT dosud nemá kontext a dostatek potřebných informací pro robustní bezpečnostní analýzu. Zároveň se obává, že umělá inteligence nebude konzistentní a může na jeden asset reagovat pokaždé jinak. Není to totiž poprvé co Coinbase zkoušela využít umělou inteligenci k analýze tokenů. Již dříve poskytli jeden z používaných smart kontraktů a požádali, aby objevil jakékoliv bezpečnostní chyby. Výsledek je vidět v tweetu výše. ChatGPT nejenže objevila jednotlivé chyby, ale dokonce poradil, jak je využít ve prospěch útočníka. V tomto případě se ale jednalo o smart kontrakt z roku 2018 a umělá inteligence tak mohla snadno vyhledat informace na internetu. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*