CZ končí v Binance a přiznává porušení amerických zákonů proti praní špinavých peněz

Foto: Flickr

V kryptoměnovém světě dobře známý šéf burzy Binance Changpeng Zhao údajně končí ve funkci generálního ředitele. Navíc se měl přiznat také k porušení zákonů proti praní špinavých peněz, v rámci dohody s americkým ministerstvem. Společnost rovněž zaplatí pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů.

CZ končí na postu šéfa Binance

Šéf společnosti Binance podle několika zpráv odstoupí ze svého postu. Deník Wall Street Journal dokonce uvedl, že se CZ přizná k porušení zákonů proti praní špinavých peněz. S tím je spojená také pokuta ve výši 4,3 miliard dolarů, kterou bude muset společnost Binance zaplatit. Podle některých zdrojů funkci převezme Richard Teng, který v současnosti vede regionální pobočky společnosti Binance. Teng byl v minulosti také ředitelem Abu Dhabi Global Market, finančního regulátora ve Spojených arabských emirátech. Mezi zaměstnanci Binance je Teng údajně preferovanou volbou na post šéfa celé Binance.

Zhao údajně pobývá ve Spojených arabských emirátech. Ačkoli tato země podepsala s USA smlouvu o vzájemné právní pomoci, podle níž se obě země dohodly na výměně informací týkajících se vyšetřování trestné činnosti, zatím to nevypadá, že by CZ měl stanou před soudem ve Spojených státech. Binance je podle objemu transakcí největší kryptoměnovou burzou na světě s přibližně 40% podílem na celosvětovém trhu. CZ z vedení zřejmě ustoupil hlavně proto, aby společnosti jeho případný soudní proces neuškodil. Sama Binance už tak čelí v USA dvěma občanskoprávním žalobám, které podaly Komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) a Komise pro cenné papíry (SEC). V žalobě se mluví o používání kryptoměn uživatelů, porušování pravidel proti praní špinavých peněz a umělého navyšování objemu obchodů. 

Zdroj: Wired.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*