Další velryba přesunula 11 milionů v bitcoinech na novou adresu po 12 letech spánku

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Obrovský objem bitcoinů v hodnotě 11 milionů dolarů se nedávno přesunul na novou adresu po 12 letech neaktivity. Tento velký pohyb samozřejmě zachytili analytické účty, jako je WhaleAlert. Jak zdrojová, tak cílová peněženka nemají známého vlastníka. Lze tedy jen těžko odhadovat, co by to za přesunem bitcoinů mohlo stát.

Majitel zřejmě mění starou adresu

Přesunuté množství Bitcoinu, které dosahuje hodnoty 11 milionů dolarů, bylo původně těženo v roce 2010 a bylo drženo na jedné adrese, která byla neaktivní po celých 12 let. Tato adresa se v kryptoměnovém světě označuje jako Sleeping address, protože nebyla používána k žádným transakcím. Nicméně, nedávno byl na této adrese proveden přesun celého jmění na novou adresu. Transakce byla provedena v jediném bloku a neobsahovala žádné další výstupy nebo vstupy, což znamená, že veškeré jmění bylo převedeno na novou adresu. Tento přesun vyvolal spekulace o tom, co by mohlo být za touto transakcí. Existuje několik teorií, které se šíří v kryptoměnové komunitě. Jedna z teorií říká, že majitel této adresy se rozhodl přesunout své bitcoiny na novou adresu z důvodu zvýšení bezpečnosti. 

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Může se jednat o krok ke snížení rizika ztráty přístupu k původní adrese. Další teorie říká, že se jedná o majitele bitcoinů, který se chystá na velký prodej. To by mohlo ovlivnit cenu bitcoinu, protože prodej velkého hráče vždy vyvolá pohyb ceny. Je také důležité si uvědomit, že kryptoměnové transakce jsou veřejně viditelné a zaznamenávány v blockchainu, což je veřejný účetnictví systém kryptoměn. To znamená, že i přes anonymitu, kterou kryptoměny nabízejí, je stále možné sledovat a analyzovat pohyby kryptoměn na veřejných adresách. To umožňuje sledování velkých transakcí a spekulace o jejich původu a účelu. Celkově tedy přesun 11 milionů dolarů v Bitcoinu po 12 letech spánku zůstává záhadou a je předmětem spekulací v kryptoměnové komunitě.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*