Díky ETF by mohl Bitcoin vzrůst o 74 % již v prvním roce!

Foto: gencraft

Investiční společnost Galaxy Digital včera publikovala zprávu, podle které by hodnota Bitcoinu měla díky schválení ETF v prvním roce vzrůst o 74 %. To odpovídá přibližně 59 000 dolarů, v přepočtu 1 377 249 korun.

Jak k tomuto odhadu společnost Galaxy Digital přišla? Posuzují potenciální vliv přílivu finančních prostředků do Bitcoin ETF produktů na cenu Bitcoinu, a to s využitím ETF “trackujících” zlato jako základu pro odhad.

Cena Bitcoinu by mohla v prvním měsíci zaznamenat nárůst o 6,2 %. Tento růst by následoval po uvedení ETF na trh a postupně by se ustálil na měsíčním nárůstu 3,7 % ke konci prvního roku.

Společnost Matrixport, která provozuje krypto platformu s měsíčním objemem obchodů ve výši 5 miliard dolarů, před několika dny došla k podobnému závěru, resp. jejich predikce počítá s dosažením hodnoty mezi 42 000 dolarů až 56 000 dolarů.

Analytik Charles Yu z Galaxy Digital považuje svůj odhad za konzervativní. Jeho práce totiž nezohlednila tzv. druhotný efekt, možnou řetězovou reakci, která bude následovat po schválení ETF.

Celkový objem vložených finančních prostředků do Bitcoin ETF je odhadován na 14,4 miliard dolarů v prvním roce, 26,5 miliard v druhém roce a 38,6 miliard v třetím roce. Klíčovým trhem je dle očekávání USA. Yu však ve zprávě uvádí, že očekává v krátkodobém horizontu zájem i z dalších trhů.

Zdroje: coindesk.com, watcher.guru, cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*