Do dražby jdou další státem zabavené bitcoiny v hodnotě milionů korun

Foto: Starryai

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových připravuje aukci 4,7 bitcoinů, která se koná 15. května a potrvá jeden den. Vyvolávací cena přesahuje šest milionů korun. Tato kryptoměna byla zabavena ve spojitosti s kriminálními aktivitami. Úřad již v minulosti úspěšně dražil část bitcoinů, a to za ceny dosahující stamilionů korun.

„Předmětem aukce jsou 4,70491065 jednotek virtuální měny bitcoin (BTC). Upozorňujeme, že hodnota nejnižšího podání bude stanovena jako 95 procent výše XBP indexu k 8:00 hod. CET ke dni, kdy se koná aukce,“ stojí v informacích o dražbě.

Zájemci o tuto kryptoměnu musí složit kauci ve výši 180 tisíc korun a minimální příhoz je stanoven na tisíc korun. Vyvolávací cena je pak stanovena na 6 220 264 korun.

Stát plánoval do aukce uvést až 100 bitcoinů, což by mohlo přinést významné finanční prostředky. Veřejné aukce zabavených virtuálních měn obvykle přitahují značný zájem, jak ukázal minulý prodej.

Například loni, kdy Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dražil 0,4 bitcoinu zabaveného jihomoravským policejním ředitelstvím, se o něj ucházelo více než sto zájemců. Výsledná cena překročila 300 tisíc korun.

Stát již několik let prodává zabavené virtuální měny prostřednictvím veřejných dražeb. Od roku 2021 vydražil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bitcoiny v hodnotě přes tři a čtvrt milionu korun.

Největší úspěch zaznamenal na podzim 2022, kdy prodal 2,3 bitcoinu za téměř milion korun. Tyto bitcoiny byly zabaveny od studenta, který se dopouštěl obchodu s drogami.

Zdroj: ÚZSVM

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*