Drsné výroky Elona Muska spustily lavinu meme coins, vznikly jich stovky

Foto: Gencraft

Svět kryptoměn je známý vytvářením coinů inspirovaných aktuálními událostmi. Nejnovější inspirací je Elon Musk. Kontroverzní výroky Muska v tomto týdnu vedly ke vzniku stovek meme coins, některé s tržní kapitalizací přesahující 25 milionů dolarů.

Jedním z výrazných coinů inspirovaných Muskovými nedávnými prohlášeními je GFY, zkratka pro „go f–k yourself“ (jdi do pr–le). Více než 250 verzí coinů GFY bylo vytvořeno na blockchainech Ethereum, Solana, BNB Chain, Arbitrum a dalších. Tyto coiny dosáhly různorodé tržní kapitalizace, pohybující se od méně než 15 000 dolarů až po více než 25 milionů dolarů. Největší coin GFY přitáhl za posledních 24 hodin obchodní objemy ve výši 19 milionů dolarů od přibližně 4 000 holderů.

Kromě GFY se objevilo mnoho dalších coinů s názvem TRUCK, které jsou narážkou na uvedení modelu Cybertruck Muskovy automobilky Tesla. Coin GROK, spojený s chatbotem GrokAI od xAI, zažil významný vzestup přes 10 000 % po svém vytvoření v listopadu. Poté, co vyšlo najevo, že jeho vývojář je spojován s neúspěšnými projekty, klesla cena GROK o polovinu.

Jednoduchost vytváření meme coins na blockchainech přispívá k jejich rychlému rozšiřování. Náklady jsou nízké a decentralizované směnárny nabízejí okamžité obchodování se zaručenou likviditou.

Meme coins se staly významným trendem v kryptosvětě. Tato nekonvenční digitální aktiva přitahují pozornost obchodníků s kryptoměnami, kteří uznávají, že meme coiny jsou nedílnou součástí kryptoměnového světa.

James Wo, zakladatel fondu DFG, podotkl, že zatímco hlavní kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum vykazují nízkou volatilitu, obchodníci často hledají příležitosti v meme coinech s vědomím potenciálu nadměrných výnosů. Wo zdůraznil inherentní riziko, ale uznal významný potenciál zhodnocení, i v medvědím trhu.

Zdroj: CoinDesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*