Elon Musk kritizoval NFT projekty, udělal však radost Bitcoin komunitě

Foto: Gencraft

Elon Musk, během nedávného vystoupení v podcastu „Joe Rogan Experience,“ kritizoval skutečnost, že mnoho NFTs není plně uloženo na blockchainu, ale jsou to v podstatě jen URL adresy ke zdrojům mimo blockchain, což může být problematické, pokud hostující společnost zkrachuje.

Muskovy komentáře vyvolaly diskuze v rámci krypto komunity, kdy někteří poukazují na to, že protokol Ordinals v Bitcoinu umožňuje plné ukládání uměleckých děl a médií přímo na blockchain.

Ordinals zapisují umělecká díla přímo do blockchainu, což zajišťuje trvalou ochranu a to vedlo zastánce Bitcoinu k upozornění na jeho výhody oproti tradičním NFT na Ethereu a dalších blockchainech. Kontroverze zdůrazňuje trvající debatu ohledně NFT a způsobů jejich ukládání.

Nejrozšířenější blockchain využívaný pro NFT projekty je stále Ethereum, který však umožňuje plné uložení NFTs na blockchain.

V počátcích NFT některé projekty kvůli nákladům a škálovatelnosti skladovaly digitální aktiva mimo blockchain. S rozvojem ekosystému NFT a rostoucí poptávkou uživatelů po uložení na blockchain se mnoho NFT projektů, jako jsou CryptoPunks a Art Blocks, přesunulo k uložení na blockchain, aby zajistily dlouhodobou ochranu svých digitálních aktiv.

Zdroje: Decrypt

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*