Elon Musk opět prohlásil Dogecoin za svou nejoblíbenější kryptoměnu

Foto: Midjourney

Miliardář a majitel firem Tesla a SpaceX stále prohlašuje, že i přes vzestup nových memecoinů v kryptoměnovém světě, Dogecoin stále zůstává jeho nejoblíbenějším aktivem. Uvedl to v novém rozhovoru pro The Wall Street Journal. V minulosti měl miliardář vliv na cenu kryptoměny Dogecoin pokaždé, když o ni promluvil v médiích. Dobrou zprávou je, že po posledním výroku Elona Muska na adresu Dogecoinu se cena nijak nezměnila. 

Dogecoin je u Muska stále oblíbený

Přestože Elon Musk již nemá takový vliv na cenu kryptoměn, stále mu naslouchá řada lidí. V posledním rozhovoru pro The Wall Street Journal Musk vysvětlil, že stále dává přednost Dogecoinu, protože má nejlepší humor a obsahuje psy. Dogecoin přitom původně vznikl jako parodie na Bitcoin, v kryptoměnovém světě si ale našel své místo. Musk v rozhovoru dále zmiňuje další vtípek a prohlašuje, že se těší, až bude meme kryptoměna globálním platidlem. Toto Muskovo prohlášení přichází v době, kdy se jeho sociální síť Twitter chystá zavést platby v kryptoměnách. Muskův přítel prý říká, že nejironičtější vysvětlení je v tomto světě vždy správné. Musk se tedy baví myšlenkami na to, že by kryptoměna vytvořená jako vtip měla být globálním platidlem.

Elon Musk dlouhodobě platí za člověka, který ovlivňuje cenu kryptoměny Doge. Například v dubnu se cena této kryptoměny zvýšila o 30 % poté, co Musk nechal změnit ikonku modrého ptáčka Twitteru na logo Doge. Miliardář kvůli svému vyjadřování o kryptoměnách také čelí žalobě ve výši 258 miliard dolarů. Tu na něj podala skupina investorů, kteří jej obviňují z nelegální manipulace s cenou kryptoměny Dogecoin. Muskovi právníci ale argumentují tím, že jeho výroky byly pouze vtipem a byly příliš hloupé na to, aby byly považovány za finanční radu. To ale nemění nic na tom, že Muskovi výroky ovlivňovaly cenu a mohly řadu investorů připravit o peníze. 

Jaký máte názor na Muskovo vyjadřování k Dogecoinu a jiným kryptoměnám?

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*