Ethereová peněženka přesouvá ethery nakoupené v předprodeji v roce 2014

Foto: Midjourney

Další spící peněženka se probudila po 8 letech neaktivity a přesunula miliony dolarů v etherech. Její majitel získal ethery během roku 2015, kdy stál jeden ether pouhých 31 centů v předprodeji. Přesun zahrnoval dvě transakce, během kterých bylo přesunuto 8000 etherů z jedné adresy na druhou. Na Twitteru se objevují názory, že se jedná o přesun prostředků z Ledgeru na Trezor. Je to ale jen vtípek, protože první peněženka Ledger přišla na trh až v roce 2016.

Majitel držel ethery od předprodeje

Peněženka obdržela 8000 etherů po účasti na předprodeji tokenů v roce 2015 a od té doby zůstala neaktivní. V té době se prodával jeden ether přibližně za 31 centů a jednalo se předprodej tokenů před spuštěním ostrého provozu. Až 27. května 2023 provedl majitel peněženky první opatrný převod 1 etheru na novou peněženku. O minutu později přesunul zbývajících 7999 etherů na novou peněženku, kde opět vyčkávají společně s dalšími 200 ethery z jiné adresy. Jako první si převodu všimla analytická služba Lookonchain, která o převodu informovala na svém Twitteru. V komentářích se samozřejmě okamžitě objevily příspěvky zmiňující, že převod byl uskutečněn z Ledger peněženky na Trezor. Komentář poukazuje na kontroverzní update Ledgeru zálohující seed uživatelů online.

Předprodej etherů se konal mezi červencem a zářím 2014 a vybralo se 18 milionů dolarů. Ethereový blockchain byl však spuštěn až po 30. červenci 2015, což znamená, že investoři museli čekat více než rok, než získali ethery do svého vlastnictví. Nejedná se přitom o jedinou ethereovou peněženku z éry předprodeje, která se v posledních měsících probudila k životu. 24 dubna 2023 provedla jiná peněženka, která obdržela 2 365 etherů před osmi lety, transakci přesouvající ethery na novou peněženku. Také 5. března převedl jiný majitel po pěti letech nečinnosti 10 226 etherů na novou peněženku. Investoři z let, kdy byl ether jen za pár centů se zřejmě rozhodli, že je nejvyšší čas prodat část svého bohatství.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*