Ferrari začne v USA přijímat platby v kryptoměně, Evropa bude následovat

Foto: OpenArt.ai

Italský výrobce luxusních aut Ferrari začne v USA přijímat platby v kryptoměnách. K tomuto rozhodnutí firma došla na základě požadavků svých zákazníků. Agentuře Reuters to řekl šéf marketingu a obchodu Enrico Galliera.

Ferrari není žádný průkopník. Výrobce elektromobilů Tesla začal přijímat platby v Bitcoinu v roce 2021. Kvůli obavám o životní prostředí s tím však letos přestali, což vedlo ten den k velkému propadu ceny Bitcoinu.

Na otázku životního prostředí Galliera reagoval tak, že kryptoměny se snaží snížit dopad skrze nový software a vyšší užití obnovitelných zdrojů. „Naše cíle dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030 po celém našem hodnotovém řetězci jsou naprosto potvrzeny,“ řekl Reuters.

Ferrari nereaguje jen na poptávku od zákazníků, ale také od svých dealerů. Rozhodnutí není překvapivé, protože jak sama firma sdělila, spousta jejich klientů investuje do kryptoměn.

„Někteří jsou mladí investoři, kteří si postavili své bohatství kolem kryptoměn. Jiní jsou tradičnější investoři, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia,” Galliera podotkl.

Ačkoliv má Ferrari objednávky do roku 2025 plně obsazeny, firma si od tohoto kroku slibuje získání nových klientů, kteří si mohou luxusní auta od italského výrobce dovolit.

Firma bude spolupracovat s Bitpay, jedním z největších zpracovatelů kryptoměnových plateb. Plánem je využití Bitcoinu, Etherea a stablecoinu USDC.

Po přijetí platby bude Bitpay okamžitě konvertovat krypto do tradičních měn, aby se předešlo volatilitě krypto trhu, která by mohla negativně ovlivnit zisk.

Bitpay musí zároveň garantovat, že kryptoměny pochází z legálních zdrojů.

Zdroj: Reuters, theblock.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*