Peněženka spojená s FTX přesunula 10 milionů dolarů v altcoinech na síti Ethereum. Chystá se prodej velkého množství tokenů

ethereum
Foto: Pixabay.com

Řada čtenářů již možná zapomněla, že stále probíhá soudní proces s vysoce postavenými manažery burzy FTX, v čele se Samem Bankman-Friedem. Aktuálně kolem FTX opět vznikají obavy poté, co vedení zkrachovalé burzy představilo plán na prodej kryptoměn k uspokojení věřitelů. Proběhly již první transakce altcoinů v celkové hodnotě 10 milionů dolarů a uživatelé mají přirozeně obavy, aby tak velký počet tokenů negativně neovlivnil cenu řady z nich.

Právníci mapují prostředky zkrachovalé burzy

Vedení zkrachovalé burzy nedávno navrhlo postup při prodeji zbylých kryptoměn, aby věřitelé získali své prostředky a zároveň prodej velkého počtu kryptoměn neovlivnil negativně jejich cenu. Tento návrh nabízí variantu prodeje kryptoměn burzy FTX s maximálním týdenním limitem 100 milionů dolarů s tím, že u některých tokenů může být limit posunut na 200 milionů dolarů. Návrh obsahuje také konkrétní pokyny pro prodej některých kryptoměn, mezi nimiž je například bitcoin a Ethereum, které jsou označeny za největší insider aktiva burzy FTX. Tento návrh bude 13. září přezkoumávat konkursní soud v Delaware. Vedení burzy FTX u soudu přiznala peněženky na nejrůznějších chainech s celkovou hodnotou 3,4 miliardy dolarů.

Foto: Midjourney

Jedná se ale pouze o altcoiny a stále není známo, kolik zkrachovalá burza drží bitcoinů a etherů. V zájmu rychlejšího vyřízení celé události rozhodli manažeři FTX, že zaměstnají speciálního finančního poradce, který bude mít na starosti prodej zmíněných kryptoměn. FTX ani právníci nechtějí zveřejnit počet bitcoinů a etherů v držení zkrachovalé burzy, aby předešli reakcím trhu, které by mohly vést k dalšímu poklesu ceny těchto kryptoměn. Pro věřitele by pokles ceny znamenal také pokles peněžní zásoby a všichni se tedy snaží vyhnout tomu, aby způsobili sebemenší pokles ceny. Specializovaný finanční poradce bude mít za úkol, mimo jiné, sledovat cenu nejrůznějších aktiv a prodávat je ve chvíli, kdy to bude pro věřitele nejvýhodnější.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*