Hacker nabízel policistovi úplatek v hodnotě půl miliardy korun za harddisk s bitcoiny

Foto: Starryai


Jde o případ hackera jménem Petr K., který se dostal do e-mailových účtů a podvodně získával peníze od lidí s odhadovanou částkou až půl miliardy korun. Během vyšetřování měl policistovi, který na případu pracoval, nabídnout úplatek ve výši 384 milionů korun prostřednictvím prostředníka.

Celý příběh začal v roce 2017, když se jeden z policistových známých dozvěděl o vyšetřování hackera Petra K. Ten údajně vylákal od lidí peníze tím, že prolomil jejich e-mailové účty a vydával se za majitele těchto účtů. Získané finanční prostředky pak převáděl na svůj účet, aniž by lidé obdrželi jakékoli zboží.

Během vyšetřování byl zabaven i harddisk, který obsahoval zašifrovaná data spojená s více než 3200 bitcoiny, jejichž hodnota byla odhadována na téměř půl miliardy korun. Druhý obžalovaný, František L., podle obžaloby policistovi nabídl vrácení harddisku původnímu majiteli výměnou za finanční částku postupně narůstající až na 384 milionů korun.

Policista však celou záležitost nahlásil svým kolegům, kteří pak monitorovali veškeré kroky včetně setkání policisty s obžalovaným. Na soudním líčení vypovídal svědek, který tvrdil, že považoval obsah disku za programy a ne za bitcoiny. Zároveň se domníval, že jde o provokaci ze strany policie. Obžalovaný argumentoval tím, že je do věci zapleten omylem.

Zdroj: Policie ČR

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*