Hackeři ukradli z decentralizovaného finačního protokolu 3,26 milionů dolarů

Foto: Pixabay.com

Decentralizovaný finanční protokol postavený na principu chytrých kontaktů byl napaden hackery a přišel přibližně o 3,2 milionů dolarů. Jedná se o službu Conic Finance, která poskytuje liquid pooly proto, aby všechny obchody proběhly v rámci jedné transakce. S informacemi o napadení služby přišel jako první Beosin, který oznámil, že služba byla napadena prostřednictvím interní chyby.. 

Další vykradený DeFi protokol

Podle kryptografické bezpečnostní firmy Beosin bylo z protokolu ukradeno přibližně 3,2 milionů dolarů. V reakci na útok, který postihl pouze omnipool protokolu Ethereum, zablokovala společnost Conic Finance vklady na tomto protokolu. Přibližně o hodinu později se společnost ozvala se zprávou, že útok byl identifikován a chyba opravena. Hlavní příčinou byl “re-entrancy” útok, který využíval chybu ve funkci CurveMetaRegistry a opakovaně vybíral prostředky z poolu na vlastní peněženku. Společnost Conic Finance také prozradila, že se prostřednictvím provedených transakcí spojila s hackerem. Varuje také, že jakékoliv zprávy nabízející obnovu finančních prostředků, které by mohli v příštích dnech uživatelé dostávat, jsou podvod. 

Hack a ztráta prostředků samozřejmě měla vliv také na nativní token CNC. Toto digitální aktivum se v den krádeže propadlo o 77,16 % z 5,92 dolarů na 1,34 dolarů. Protože nebyla útokem postižena celá služba, ale pouze jeden z poolů, funguje Conic Finance i nadále. Ztratily se ale 3 miliony prostředků uživatelů, kteří musí počkat, zda se službě podaří získat prostředky zpět nebo bude ztrátu kompenzovat jiným způsobem. Podobné krádeže jsou ve většině případů pro danou službu likvidační, protože není schopna vyplatit uživatelům ztracené prostředky. Conic Finance má ale stále šanci se s hackerem například dohodnout nebo vymyslet jiný způsob, jak uživatelům ztrátu kompenzovat.

Zdroj: Decrypto.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*