Hackerská skupina stojící za Pink Drainerem už ukradla 3,5 milionu dolarů

Foto: Midjourney

Podvodné stránky a krádeže kryptoměn z peněženek uživatelů bohužel stále probíhají. Tentokrát výjimečně nejde o Inferno Drainer, ale jeho menší verzi s názvem Pink Drainer. Bohužel se investoři stále častěji nechávají oklamat podvodnými stránkami za vidinou zisku a phishingové útoky jsou účinné kvůli jejich nepozornosti. Tentokrát se hackeři zaměřili na DeFi peněženku Slingshot a na několik hodin získali kontrolu nad Twitterovým účtem vývojářů. 

Phishingové útoky fungují díky nepozornosti uživatelů

 Řada investorů se bohužel nechá nalákat na phishingové podvody za vidinou zisku. Často tak hackeři zneužívají chamtivosti a spoléhají na to, že ziskuchtiví uživatelé budou chtít co nejrychleji využít airdrop či jiný způsob, jak získat kryptoměny zdarma. V případě podvodné stránky peněženky Slingshot přišlo o své prostředky 216 uživatelů, kteří klikli na podvodný odkaz. Ten sdíleli hackeři na oficiálním účtu peněženky poté, co získali kontrolu nad twitterovým účtem. Po připojení své peněženky na podvodné stránce přišlo těchto 216 uživatelů o všechny své prostředky. Vývojáři získali kontrolu nad svým účtem rychle zpět, své uživatele upozornili a podvodný odkaz smazali. Nejedná se přitom o jediný případ, kdy uživatelé přišli o své prostředky kvůli phishingovému útoku Pink Drainer.

Foto: Dune.com

Už 2. června napadli twitterový účet CTO společnosti OpenAI a propagovali podvodné tokeny. Dříve zneužili také uživatele Orbiter Finance, Evomos nebo Pika Protocol. Analytický dashboard na Dune ukazuje, že Pink Drainer odcizil celkem přes 3,5 milionu dolarů od přibližně 2900 obětí. Pink Drainer je přitom méně aktivnější než Inferno Drainer. Podvod fungující na stejném principu si mohou hackeři dokonce pronajmout od tvůrců. Jako poplatek za použití Inferno Drainer se musí objednatel podělit s tvůrci o ukradené kryptoměny. Stačí přitom jen kontrolovat adresy smart kontraktů a ověřit si url adresu webu. Chvíle nepozornosti vás může stát všechny vaše investice.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*