Harmony Bridge omylem rozeslal 2,2 milionů dolarů ve svém tokenu ONE mezi uživatele

Foto: Midjourney

Příjemné překvapení čekalo 79 uživatelů Harmony Bridge, kterým služba omylem rozdělila své vlastní tokeny ONE. Jednalo se údajně o chybu ve smart kontraktu a její zneužití vedlo k vytvoření 150 milionů tokenů ONE a jejich rozdělení na 79 náhodných peněženek. 

Harmony Bridge omylem rozdal své tokeny

Jeden z příjemců tokenů upozornil vývojáře Harmony Bridge 7. prosince 2023 a záhy prodal 16,4 milionů tokenů ONE za 260 000 tisíc dolarů. Tým Harmony Bridge následně tohoto uživatele obvinila ze zatajování informací. Jedná se ale o jejich chybu a uživatel pouze využil situace, není tedy možné jej jakkoliv potrestat. Aktuálně tým Harmony Bridge dospěl k názoru, že bude dobré všechny tyto tokeny spálit, aby neovlivnily celkovou nabídku. Kdy se pálení tokenů chystá zatím není jasné. Všechny omylem rozeslané tokeny tedy uživatelům zůstaly, pokud je dobrovolně nevrátili týmu Harmony Bridge. 

Harmony Bridge se objevil v médiích v roce 2022, kdy byl napaden hackerskou skupinou Lazarus Group a přišel o 600 milionů dolarů svých uživatelů. Tyto ukradené prostředky se pohnuly až minulý týden, kdy na jejich transakci upozornil kryptoměnový detektiv ZachXBT. Většina prostředků byla probrána přes Tornado Cash a zbytek přes několik kryptoměnových burz. Část prostředků se podařilo zastavit na burzách Binance a Huobi. Cena tokenu ONE na nové informace a další problém Harmony Bridge nezareagovala vůbec. Aktuálně se token obchoduje za 0,016 dolarů. 

Stále tedy platí, že je nejlepší držet kryptoměny na hardwarové peněžence, kde vám je hackeři nemohou vzít. Bridge zajišťující převod prostředků mezi různými chainy jsou velice zranitelné, což dokázala ztráta více než 600 milionů dolarů v roce 2022. Aktuálně tedy Harmony Bridge díky chybě potěšil 79 uživatelů, kterým odeslal až čtvrt milionů dolarů v tokenu ONE.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*