Investiční gigant VanEck věnuje 5 % zisků z bitcoinového ETF na podporu core vývojářů

Foto: Midjourney

V posledních měsících dominuje kryptoměnovému prostoru téma bitcoinového ETF a jeho možné schválení v několika následujících dnech. Řada velkých firem plánuje budoucí investice a jednou z nich je také investiční společnost VanEck. Ta se rozhodla, že v případě schválení bitcoinového ETF věnuje 5 % zisků z tohoto finančního nástroje na vývoj bitcoinu. Zisky chce do bitcoinu společnost vkládat minimálně po dobu dalších 10 let.

Zisky z ETF zpět do komunity

Je zajímavé sledovat, jak společnost VanEck plánuje vydělávat peníze ve fiatovém systému a následně je investovat do bitcoinu. Sama společnost říká, že nejsou žádní bitcoinoví turisté a chtějí podporovat rozvoj největší kryptoměny světa. Navíc předpokládají, že jejich investice do bitcoinu budou běh na dlouhou trať a chtějí s vývojem a vylepšováním pomoci. Už nyní proběhl počáteční dar ve výši 10 tisíc dolarů pro neziskovou organizaci Brink, která sdružuje nezávislé vývojáře bitcoinu. S touto organizací VanEck také podepsal závazek, který potvrzuje příspěvky ve výši 5 % ze zisků z bitcoinového ETF po dobu 10 let. 

VanEck pochválila bitcoinery za jejich nezlomnou víru v digitální nezávislé peníze a chce k této misi přispět svými finančními prostředky. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) musí do 10. ledna přijmout konečné rozhodnutí ohledně stavu žádosti ARK 21 Sharec o bitcoinové ETF. Experti se v současnosti shodují, že bitcoinové ETF má až 90 % šanci na schválení. Český bitcoiner Kicom za sebe dokonce uvádí šanci 95 % na to, že bitcoinové ETF bude schváleno 10. ledna. Jak to celé dopadne zjistíme už za několik málo dní. Napětí mezi bitcoinery je vidět také na ceně bitcoinu, která při každé malé zmínce o ETF rychle vystoupá nebo naopak klesne.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*