Investoři přesouvají své finance do bitcoinu a Tetheru po žalobách SEC

Foto: Midjourney

V posledních dnech můžeme pozorovat žaloby mířící na Binance a její šéfa. V důsledku toho už největší burza delistovala několik altcoinů, mezi nimiž je například Cardano nebo Solana. Jejich cena se propadla o desítky procent a podobný trend lze vidět i u většiny dalších altcoinů. Bohužel strach z dalších kroků SEC srazil cenu také u bitcoinu, který se ale zřejmě investorům stále jeví jako bezpečný přístav.

Bitcoin je stále králem kryptoměn

Bitcoin je už od počátku kryptoměn nejvýznamnější kryptoměna podle tržní kapitalizace a Tether nejpopulárnější stablecoin. Obě tato digitální aktiva se stala bezpečným přístavem pro investory po žalobách SEC na Binance. Tržní dominance bitcoinu od sobotního rána vzrostla na téměř 50 %. Ve stejný čas vzrostla dominance také Tetheru na více než 8 %. Přestože cena bitcoinu se propadla také, ve srovnání s některými altcoiny se jedná jen o malý propad. Tokeny jako Solana nebo Polygon se od žalob propadly už o více než 30 % a cenový propad bude zřejmě nadále pokračovat poté, co tyto tokeny delistovala také burza Coinbase. Dominance bitcoinu se postupně zvyšuje už od listopadu a rapidně vzrostla po březnové bankovní krizi v USA.

Foto: Tradingview.com

Roste také dominance stablecoinu USDT, který se ukázal být silným aktivem i v době, kdy mají ostatní stablecoiny problémy udržet peg s dolarem. USDT zaznamenal velký příliv financí také proto, že stablecoin od TrueUSD v sobotu ráno klesl až na 0,9951 dolarů. U stablecoinu se jedná o velký propad, který může investorům s milionovými vklady snížit hodnotu portfolia o desetitisíce dolarů. TrueUSD navíc oznámilo, že vydávání nových TUSD pomocí Prime Trust bude v příštích týdnech přerušen. Firma TrueUSD ale ubezpečila své uživatele, že vydávání nových stablecoinů bude zase brzy obnoveno. V této nejisté době je ale sebemenší chyba důvodem, proč investoři volí jiné a jistější digitální aktiva pro své vklady.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*