Izrael pokračuje v zabavování kryptoměn Hamásu ve spolupráci s burzou Binance

Foto: Pixabay.com

O tom, že Izrael aktivně vyhledává a zabavuje kryptoměny Hamásu jsme již psali. Snaha Izraele nadále pokračuje a aktuálně si tamní úřady vyžádaly informace o dalších 200 kryptoměnových účtech. Na zabavování kryptoměn spolupracuje Izrael také s burzou Binance.

Izrael zmrazil už 100 kryptoměnových účtů

Více než 100 účtů na největší světové kryptoburze Binance bylo na žádost izraelských orgánů zmrazeno. Izrael začal aktivně vyhledávat a blokovat účty Hamásu po 7. říjnu, kdy teroristická skupina zaútočila na Izrael v pohraničních oblastech. O tomto čísle informoval list Financial Times. Izraelské úřady si navíc vyžádaly informace o dalších 200 účtech, z nichž je naprostá většina vedena u burzy Binance. Izraelské úřady tímto se tímto způsobem snaží zastavit finanční prostředky, které by Hamás mohl využít na vyzbrojování svých bojovníků. Izraelské orgány činné v trestním řízení spolupracují při blokování kryptoměn Hamásu s veřejností a kryptoměnovými firmami po celém světě. Státy většinou vycházejí Izraeli vstříc, protože Hamás evidují jako teroristickou skupinu. 

Foto: Midjourney

Jedná se například o USA nebo Velku Británii, kde už Izrael úspěšně zablokoval několik běžných bankovních účtů spojených s Hamásem. Také burza Binance již zablokovala několik účtů, které Izrael spojil s Hamáse. O přesném čísle nebo obsahu peněženek ale orgány i kryptoměnové burzy mlčí. Binance nyní dokonce prochází transakce spojené i peněženkami Hamásu a blokuje další účty, které s těmito peněženkami provedly nějakou transakci. Prostředky Hamásu zmrazila také společnosti Tether, stojící za stablecoinem USDT. Ta ve svém blogovém příspěvku uvedla, že zablokovala 32 adres spojených s teroristickou skupinou Hamás. Tether spolupracuje také na blokaci kryptoměn některých skupin účastnících se války na Ukrajině. Izrael je jedním z nejzkušenějších státu v oblasti kryptoměn a mají několik jednotek v bezpečnostních sborech, které se zabývají výhradně kryptoměnovým průmyslem.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*