Jak „tvůrce bitcoinu“ vydělal, přestože musel zaplatit 100 milionů dolarů

dark-hooded-man
Foto: Starryai

Tento soud trval přibližně rok a nakonec skončil rozhodnutím, že Craig Wright, údajný tvůrce bitcoinu, musí zaplatit odškodné ve výši 100 milionů dolarů Davidu Kleimanovi, zesnulému partnerovi a bratrovi Ira Kleimana. Wright se proti tomuto rozhodnutí neodvolal, zdůrazňujíc, že věří, že je spravedlivé.

Craig Wright také tvrdil, že rozhodnutí soudu potvrzuje jeho tvrzení, že je skutečným tvůrcem bitcoinu, což zdůrazňoval již delší dobu. Nařízeno mu bylo zaplatit 100 milionů dolarů dědicům Davida Kleimana, kteří uplatňovali nárok na polovinu z 1,1 milionu BTC, které byly vytěženy Satoshi Nakamotem.

Celý případ nabývá na důležitosti vzhledem k možnosti, že Craig Wright může skutečně být Satoshi Nakamoto. V případě pravdivosti tohoto tvrzení by měl Wright vlastnit 1,1 milionu BTC, což představuje hodnotu kolem 70 miliard dolarů. Soud nařídil zaplatit 100 milionů, což by pro Wrighta byla relativně malá částka v porovnání s celkovou hodnotou jeho podílu na bitcoinu.

David Kleiman, blízký přítel Craiga Wrighta, který s ním údajně spolupracoval na vytvoření bitcoinu, zemřel v roce 2013. Kleimanovi dědicové uplatňovali nárok na částku, kterou tvrdili, že jim náleží.

Craig Wright, dlouhodobě zapletený do soudních sporů týkajících se jeho identity jako tvůrce bitcoinu, vítá rozhodnutí soudu. Wright zdůrazňuje, že verdikt potvrzuje jeho tvrzení a cítí úlevu nad konečným rozhodnutím. Přestože trvá na svém postavení jako Satoshi Nakamoto, odmítá tvrzení o společném založení kryptoměny s Davidem Kleimanem. Wright tvrdí, že tvrzení Ira Kleimana jsou nepravdivá a není žádný písemný důkaz o jejich společném partnerství.

Nadále zůstává nejasné, kde je sporných 1,1 milionu BTC. Wright odmítá poskytnout informace o tom, zda bitcoin vlastní či vlastnil.

Zdroj: Newsbtc.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*