Jak vybrat kryptopeněženku?

Foto: Pixabay

Vytěžené či nakoupené Bitcoiny, Etherea i jiné kryptoměny je třeba ukládat někam, kde budou v bezpečí a odkud je možné s nimi dále nakládat. Právě k tomuto účelu slouží takzvané kryptopeněženky, bez nichž se při vlastnictví kryptoměn zkrátka neobejdete. V dnešním článku jsme se proto zaměřili na to, jak tu správnou kryptopeněženku vybrat.

Co je to krypto peněženka?

Kryptopeněženku si můžete pro lepší chápání představit jako klasický bankovní účet, na kterém je možné provádět vklady, výběry či platby v kryptoměnách. Jakmile si svou peněženku vytvoříte, získáte její adresu a váš soukromý klíč, který slouží jako takové heslo k vaší peněžence.

Podle čeho vybrat kryptopeněženku?

Kryptopeněženek existuje hned několik typů:

  • Softwarová – speciální program, který lze stáhnout do počítače. Tento typ peněženky je při použití kvalitního antiviru relativně bezpečný.
  • Hardwarová – jedná se ve své podstatě o něco jako USB flash disk, na který nahráváte svou kryptoměnu. Je velmi bezpečná, protože jediné riziko pro vaše prostředky je její ztráta.
  • Webová – její předností je snadné a intuitivní ovládání, představují však největší riziko, protože jsou provozovány třetí stranou, která může kdykoli zkrachovat nebo být napadena hackry a vy tak o své krypto peníze můžete rychle přijít.
  • Papírová – v tomto případě si své krypto prostředky vytisknete na papír a uložíte na bezpečné místo. Tento postup je nejbezpečnější, co se útoku hackerů týče, avšak s kryptoměnou se v této formě velmi špatně manipuluje a placení pomocí nich je velmi složité.

Při výběru peněženky si vždy dejte pozor na to, aby daný typ podporoval vaši kryptoměnu. Zároveň zvažte také všechna pro a proti ohledně bezpečnosti a informujte se o množství prostředků, jež na danou peněženku můžete nahrát. Doporučujeme také pečlivě pročítat recenze ostatních uživatelů.

Zdroj: Bitcoin.org

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*