Jak získat data z bitcoinové sítě bez pokročilých znalostí

Foto: Midjourney

Bitcoinová síť nabízí nejrůznější údaje, které mohou využívat investoři, badatelé, blockchainoví detektivové nebo fanoušci bitcoinu k získání cenných poznatků. Bitcoin je sám o sobě poměrně složitý mechanismus a získání dat přímo z blockchainu je bez nástrojů náročné. Naštěstí jich existuje celá řada, zprostředkovávají přístup do blockchainu a pomáhají získat cenné informace. 

Bitcoin Core

Jedním ze základních programů je Bitcoin Core, tedy původní softwarový klient pro bitcoin, který stáhne a uchovává kompletní záznam bitcoinového blockchainu. Software si může nainstalovat kdokoliv, stáhnout si celý blockchain k sobě do počítače (aktuálně cca 15 GB) a prohlížet kompletní historii transakcí, bloků nebo adres. Program je open-source a je tedy zdarma ke stažení.

Blockstream Explorer

Populární veřejná databáze Blockstream Explorer poskytuje přístup k datum z bitcoinového blockchainu. Nástroj vám umožní sledovat historii transakcí, vstupy a výstupy každé transakce nebo prozkoumávat jednotlivé bloky a zůstatky. Pomocí Exploreru můžete nahlédnout také do mempoolu, kde můžete kontrolovat transakce čekající na potvrzení. Kontrola mempoolu napoví, jak dlouho může trvat vaše transakce a jaký poplatek je vhodné u ní nastavit. 

Cardiffská univerzitní bitcoinová databáze (CUBiD)

Jedná se o zajímavou platformu vyvinutou v roce 2020 Hosseinem Jahanshahloem, přednášejícím v oboru financí. Databáze řeší jeden z hlavních problému bitcoinových dat. CUBiD zjednodušuje procesy sběru dat, čištění a kontrolu. Platforma tvoří dvě vrstvy dat. Ta první obsahuje základní informace, jako jsou hlavičky bloků nebo transakce. Druhá vrstva nabízí detailní pohled na každý blok, adresu nebo transakci. 

Blockchain.com

Dobře známá platforma Blockchain.com nabízí bitcoinovou peněženku, burzu a výborný nástroj na průzkum blockchainových dat. Pokud chcete nahlédnout do blockchainu, tento nástroj je pro začátečníky jako dělaný.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*